(© Apple)

Milion sztuk w jeden dzień - tak wyglądała premiera Apple Watch w Stanach Zjednoczonych według analityków z firmy Slice Intelligence. Jeżeli dane się potwierdzą produkt Apple pobił rekord sprzedaży w kategorii inteligentnych zegarków.

Analitycy Slice Intelligence wyliczyli, że w pierwszym dniu sprzedaży zegarka Apple Watch dokonano 957 tys. zamówień. Statystyczny kupujący kupił 1,3 zegarka, co daje sumę 503,83 dolarów za sztukę.

Najpopularniejszy okazał się model Apple Watch Sport z 42-milimetrową kopertą. Kupiło go 62 proc. osób. 64 proc. to zegarki w czarnym kolorze.

72 proc. zamawiających nabyło w minionych dwóch latach inny produkt Apple (iPhone'a, iPada czy Maka). 1/5 klientów zamówiła w ostatnich miesiącach iPhone'a 6 lub 6 Plus. 1/3 kupiła zaś dwa sprzęty firmy z Kalifornii.

Czytaj także: Wielki Zderzacz Hadronów znowu pracuje. Naukowcy osiągnęli rekordową energię


Dane statystyczne przedstawione przez Slice Intelligence opierają się na próbie 9080 kupujących. Apple nie podał jeszcze oficjalnych danych dotyczących sprzedaży zegarka, ale jeżeli statystyki się potwierdzą produkt firmy będzie najlepiej i najszybciej sprzedającym się smartwatchem, jaki trafił na rynek.Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!