Apple wprowadził dwa nowe systemy operacyjne, nowy język programowania oraz system inteligentnego domu

Na światowej konferencji WWDC 2014 firma Apple zaprezentował nowy system operacyjny dla iPhone i iPad oraz komputerów stacjonarnych. Nowa wersja przynosi wiele zmian - nowe funkcje i usprawnienia szczególnie we współpracy z nowym system dla komputerów - OS X 10.10 Yosemite. Nowy wygląd odznacza się m.in prostymi liniami i półprzezroczystym wypadającym menu.
Poprzednia wersja OS Mavericks , ustanowiła rekord - liczba sprzedaży - 40 mln egzemplarzy.

Zapowiedziany został także iCloud Drive dostępny zarówno dla komputerów z OS X, jak i Windows oraz oczywiście urządzeń z iOS8. Pliki będzie można synchronizować i trzymać w jednym miejscu. 5GB będzie bezpłatne, za 20GB - trzeba będzie zapłacić 99 centy za miesiąc a za 200GB - 3,99 dolara za miesiąc.

Apple wprowadził również nowe widżety m.in będzie można odpowiedzieć bezpośrednio na wiadomość.
Nowością jest klawiatura wraz z przewidywaniem wpisanych słów. Będzie też można podłączyć jakąkolwiek klawiaturę.

Ulepszony został iMessage. Użytkownik będzie mógł teraz wysyłać także wiadomości audio oraz wideo. Dodano także opcję konwersacji grupowej. Rozbudowano klienta poczty. Umożliwiono odrzucanie nieważnych wiadomości prostym gestem, a także wprowadzono możliwość minimalizowania otwartego okna tworzenia wiadomości w celu przejrzenia innych maili.

Powstał również zestaw aplikacji, który ma informować o stanie zdrowia użytkownika.Nowością jest także skaner linii papilarnych.

Apple pochwalił się też takimi funkcjami jak:

1) Ulepszono wyszukiwarkę Spotlight - można będzie znaleźć np. informacje z Wikipedii,
2) Rozbudowano aplikację Siri czyli funkcja do rozpoznawania muzyki,
3) Dodano 22 języki obce (nie wiadomo czy dodano polski),
4) Nowy system HomeKit, czyli platformę inteligentnego domu,
5) Wprowadzono funkcje dla przedsiębiorstw,
6) Poprawiono bezpieczeństwo,

Na koniec prezentacji przedstawiono nowości, które szczególnie zainteresują deweloperów: przestawiono nowy język programowania Swift oraz silnik dla gier o nazwie Metal.

System iOS 8 jest już dla deweloperów. Pobrać go można na urządzenia: iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPad 2, iPad z wyświetlaczem Retina, iPad Air, iPad mini oraz iPad mini z wyświetlaczem Retina.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!