https://flic https://flic

https://flic.kr/p/pd8ReZ

Apple zawiesił sprzedaż online swoich produktów Rosji. Powodem są "ekstremalne wahania kursu rubla". Amerykański koncern obawia się transakcji w walucie, która wkrótce może nie być nic warta.

"Nasz sklep internetowy w Rosji jest aktualnie niedostępny. Dokonujemy przeglądu cen" - poinformował wczoraj rzecznik Apple, cytowany przez serwis Bloomberg. Oczywiście firma przeprosiła również klientów za niedogodności.

W dniu, w którym Apple podjął decyzję o wstrzymaniu sprzedaży swoich produktów w internecie na terenie Rosji tamtejsza waluta straciła 19 proc. wobec dolara. W listopadzie Apple podniósł ceny swoich produktów na terenie Federacji Rosyjskiej o 20 proc. - podaje serwis rp.pl.

Czytaj także: Google podsumował rok. Ebola, MH17, mundial, Jared Leto i Conchita Wurst królowali w wyszukiwarce giganta


Bank centralny Rosji podwyższył w tym tygodniu stropy procentowe z 10,5 do 17 proc. Nie zahamowało to dalszego spadku wartości rosyjskiej waluty wobec dolara i euro.

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!