Archive podczas koncertu w niemieckim Bonn, 2006 Archive podczas koncertu w niemieckim Bonn, 2006

Archive podczas koncertu w niemieckim Bonn, 2006

12 kwietnia w poznańskiej hali widowiskowej Arena odbył się koncert brytyjskiej grupy Archive, której na scenie towarzyszyła Orkiestra L'Autunno.

Trwający 16 minut utwór "Again" zapewne większości z nas kojarzy się z grupą Archive. Piosenka ta przez wiele tygodni utrzymywała się na pierwszym miejscu Listy Przebojów Programu III. Brytyjczycy mają na swoim koncie oczywiście wiele znakomitych kompozycji, takich jak: "Finding It So Hard", "Bullets" czy "You Make Me Feel". Grupa powstała w 1994 roku i do tej pory ma na swoim koncie 9 albumów studyjnych i 3 koncertowe. Na początku Archive była grupą trip-hopową, z czasem jednak ich muzyka zaczęła nawiązywać do rocka neoprogresywnego. Skład zespołu kilkakrotnie ulegał modyfikacjom. Obecnie Archive to: Danny Griffiths, Darius Keeler, Dave Pen, Pollard Berrier, Maria Q, Jonathan Noyce i Rosko John.

Oglądaj fotogalerię: [a]http://www.wiadomosci24.pl/artykul/malta_festival_wedrujaca_orkiestra_haydn_czesci_calosci_101380.html;Malta Festival: "Wędrująca orkiestra: Haydn - części całości" [/a]

Archive mogliśmy już usłyszeć w Poznaniu, jednak dzisiejszy koncert będzie nieco innych. Obok gości z Wysp na scenie pojawi się poznańska Orkiestra Kameralna L'Autunno założona przez Adama Banaszaka. Orkiestrę tworzą młodzi, kreatywni muzycy - studenci polskich akademii muzycznych. L'Autunno działa od 2006 roku i ma na swoim koncie występy w tak prestiżowych miejscach Poznania, jak: Aula Uniwersytecka UAM, Aula Nova Akademii Muzycznej, Kolegiata Farna, Kościół oo. Dominikanów, a dziś do tej listy dołączy poznańska Arena.

Początek koncertu o godzinie 20:00 w hali Arena przy ulicy Wyspiańskiego 33. Bilety do nabycia w kasach w cenie 120-140 złotych.

Nie czekaj, zgłoś się! Trwa konkurs Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku
Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!