Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Artysta, który pił w Spale, spał w Pile wystąpi w grudniu w Łodzi

Redakcja
Artur Andrus w Pałacu Połączonych Pasją - plakat
Artur Andrus w Pałacu Połączonych Pasją - plakat
Fundacja "Połączeni Pasją" zaprasza do Muzeum Miasta Łodzi na występ Artura Andrusa, który rozpocznie się 21 grudnia o godz. 19. Dochód z koncertu tradycyjnie zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację podopiecznych fundacji.

Spotkanie z Arturem Andrusem to wspaniałe chwile z wszechstronnym człowiekiem. Kim jest ten artysta? Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż zajmuje się wieloma dziedzinami sztuki; jest genialnym poetą, satyrykiem, dziennikarzem, aktorem, autorem tekstów piosenek i anegdot, piosenkarzem. Na co dzień jest gospodarzem w warszawskiej „Piwnicy pod Harendą”, ponadto pracuje jako konferansjer wydarzeń kabaretowych mi.in. w łódzkiej "Przechowalni" i krakowskiej "Piwnicy Pod Baranami", komentuje popularny program telewizji TVN24 pt. „Szkło kontaktowe”. Od 1994 roku współpracuje z Polskim Radiem Program III. To, co wyróżnia go na tle wielu polskich artystów, to nieprzeciętny kunszt zabawy słowem. W 2010 r. grono ekspertów złożone z wybitnych językoznawców doceniło tą umiejętność i przyznało Arturowi Andrusowi tytuł Mistrza Mowy Polskiej.

Występował w drugoplanowej roli portiera o imieniu Artur w serialu pt. "Sprawa na dziś", roli Dziadka w serialu kabaretowym TVP2 pt. "Rodzina Trendych" oraz wcielił się w postać głowy rodziny, biznesmena Jonathana Owensa w improwizowanym serialu kabaretowym pt. "Spadkobiercy" transmitowanym w telewizji TV 4.

Jest autorem książki-zbioru piosenek i wierszy pt. "Popisuchy" oraz książki pt. "Każdy szczyt ma swój Czubaszek", w której to Pan Artur przepytywał Marię Czubaszek z jej twórczości oraz burzliwego życia.
Podczas spotkania charytatywnego zorganizowanego przez Fundację "Połączeni Pasją" publiczność na pewno usłyszy ballady z płyty pt. "Myśliwiecka", która ukazała się w marcu br. Artysta zaśpiewa m.in. "Glanki i pacyfki", "Królową nadbałtyckich raf" czy "Piłem w Spale, spałem w Pile", a być może usłyszymy również "Balladę o Baronie, Niedźwiedziu i Czarnej Helenie" czy "Piosenkę o pszczółkach".

Arturowi Andrusowi towarzyszyć będą znakomici muzycy; Wojciech Stec - fortepian, Łukasz Poprawski - saksofon, Łukasz Borowiecki - kontrabas i Paweł Żejmo - perkusja.

Na pewno warto przekonać się o niezwykłości tego artysty na żywo. Aby to uczynić, wystarczy zakupić bilet i być w Muzeum Miasta Łodzi 21 grudnia, od godziny 19.

Bilety w cenie 50 zł można kupić w: Strefie Biletów, ul. Piotrkowska 59 (rezerwacja również on-line w serwisie www.strefabiletow.pl), "Ewa Stemple", ul. Gdańska 63 oraz Sklep Muzyczny "Ale jazz!", ul. Rewolucji 1905r. 78/80.
Przed występem widzowie zobaczą artystów z "Integracyjnej Grupy Teatralnej TON", pod kierownictwem Sylwii Maszewskiej. Po koncercie organizatorzy zapraszają na specjalnie przygotowany poczęstunek.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto