Gośćmi pierwszego odcinka programu "Artysta w Kuchni" byli Mariusz Kałamaga i Walerija Żurawlewa. Para wraz z włoskim mistrzem kuchni Marco Ghia przygotowała aromatyczną zupę cebulową zapiekaną pod ciastem francuskim.

W tym odcinku szef Akademii Kulinarnej Marco Ghia zaprosił do swojej kuchni komika Mariusza Kałamagę i jego partnerkę z Tańca z Gwiazdami, tancerkę Waleriję Żurawlewą. Para zdradziła jak przygotowuje się do kolejnego odcinka programu. Zapytana o treningi, Walerija opowiedziała jak tańczy się z Mariuszem i czy komik jest trudnym partnerem na parkiecie. Jak to z kabareciarzem bywa, nie zabrakło miejsca na wspólne żarty w kuchni. Mimo, iż były lider kabaretu Łowcy.B, przyznał, że na co dzień nie gotuje, świetnie poradził sobie w kuchni.
Francuska zupa z włoskim akcentem.Wspólnie z Marco para przyrządziła niezwykle prostą i aromatyczną zupę cebulową na bazie warzywnego bulionu, podsmażonej cebuli oraz aromatycznego włoskiego sera. Całość, po przelaniu do kokilek trafiła przykryta ciastem francuskim do piekarnika. Z tym niezwykle prostym przepisem poradzi sobie każdy, nawet ten, kto rzadko na co dzień gotuje. Danie nie sprawiło kłopotu także Mariuszowi i Walerii, którzy wykonali je pod okiem szefa Akademii Kulinarnej Whirpool.

Mariusz Kałamaga: Ze sceny na parkiet

Pochodzący z Bytomia Mariusz Kałamaga znany jest przede wszystkim jako założyciel i lider grupy kabaretowej Łowcy.B. Publiczności telewizyjnej dał się poznać jako prezenter telewizyjny, radiowy oraz standuper. Od kilku lat współtworzy również zespół muzyczno-kabaretowy PGR (Punkowa Grupa Rozweselająca). W 2014 roku komik odszedł z kabaretu, a od niedawna możemy oglądać go w zupełnie nowej roli.

Walerija Żurawlewa: Z tańcem od dziecka

W "Tańcu z Gwiazdami" Mariuszowi towarzyszy Walerija Żurawlewa, Mistrzyni Polski 2016 Par Zawodowych w Tańcach Latynoamerykańskich, która z tańcem związana jest od 8 roku życia. W kolejnych edycjach Tańca z Gwiazdami towarzyszyli jej kolejno: aktor Artur Dziurman, szef kuchnii Grzegorz Łapanowski, aktor Patryk Pniewski, akrobata Rafał Jonkisz oraz muzyk Kamil Mokrzycki.W duecie z Mariuszem Kałamagą Walerija prezentowała się publiczności już dwukrotnie, zyskując sympatię zarówno jurorów, jak i telewidzów.

Marco Ghia: Kulinarny mistrz

Marco Ghia to ekspert kuchni włoskiej oraz szef Akademii Kulinarnej Whirlpool, który zdobywał doświadczenie pracując w najlepszych restauracjach na całym świecie. Często prowadzi konkursy i wydarzenia kulinarne, na wielu występując w roli jurora.

Artysta w kuchni

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!