Julian Assange Julian Assange

Julian Assange (© Espen Moe/Creative Commons Uznanie autorstwa 2.0.)

Julian Assange, twórca Wikileaks, ma szansę zostać człowiekiem roku magazynu Time. W niespełna kilka dni wysunął się na czoło listy, z dużą przewagą nad pozostałymi osobami wytypowanymi przez internautów.

Na kontrowersyjnego Australijczyka oddano już ponad 35 tys. głosów. W tyle pozostawił on Lady Gagę i Recepa Tayyipa Erdogana.

Tysiące dokumentów amerykańskiej dyplomacji opublikowane przez Wikileaks przybliżyły opinii publicznej zakulisowe funkcjonowanie amerykańskiej armii i dyplomacji oraz rzeczywiste wpływy wielkich korporacji. Internauci mogą się min. zapoznać z dowodami na zbrodnie wojenne popełniane w Iraku i Afganistanie oraz infiltrację rządów przez koncerny międzynarodowe.

Drugie miejsce w rankingu Time'a uzyskał turecki premier. Honorowano go za twardą politykę wobec Izraela. Erdogan zdecydowanie potępił atak na flotyllę z humanitarną pomocą, która płynęła do Gazy.

Julian Assange ukazał fasadowość demokracji
Koncern Shell zinfiltrował rząd Nigerii
Ranking magazynu Time

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!