ATP Finals: Sensacyjna wygrana Fyrstenberga i Matkowskiego!

Wikipedia,Crash override83, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported
Debel Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski wygrali z drugą parą rankingu Michael Llodra - Nenad Zimonjic 6:4, 5:7, 11:9 w pierwszym pojedynku w turnieju Masters na kortach londyńskiej hali O2 Arena.

Polski debel, zajmujący ósme miejsce w rankingu ATP "Doubles Race", rozpoczął start w Londynie już w pierwszym dniu turnieju. Ich pierwszymi rywalami byli wiceliderzy klasyfikacji Francuz Michael Llodra i Serb Nenad Zimonjic.

Polacy stanęli przed niezwykle ciężkim zadaniem, bowiem awansowali do turnieju jako ostatni duet. Mecz rozpoczął się od zaciętej walki po obu stronach siatki. Od stanu 1:1 nastąpiły cztery przełamania i mieliśmy kolejny remis 3:3. Dalsza cześć meczu to bardzo dobra gra Polaków, którzy ostatecznie wygrali pierwszego seta 6:4 po zaciętej walce do samego końca, zwyciężając na przewagi.

Drugi set był jeszcze bardziej zacięty niż pierwszy. Oba duety nie zamierzały odpuścić i mieliśmy remis po 4. Kolejny gem to przełamanie Polaków i nasi zawodnicy prowadzili 5:4, ale po chwili na 5:5 wyrównał Llodra i Zimonjić. W tym momencie w grze polskiego debla się zacięło i rywale wygrali końcówkę seta i decydującego gema, doprowadzając do remisu w meczu.

O zwycięstwie miał zadecydować zatem supertie-break do dziesięciu zdobytych punktów. Ostateczna partia zaczęła się rewelacyjnie dla Polaków
od prowadzenia 3-0. Dały jednak o sobie dać nerwy i przy własnym serwisie nasi zawodnicy stracili dwa punkty. Dalsza cześć gry to piekielnie szybki serwis Zimonjicia, z którym nasi nie potrafili sobie poradzić i strata rywali została zmniejszona do jednego punktu. Końcówka meczu to jednak fenomenalna gra Matkowskiego, który najpierw wykorzystał błąd rywali i Polacy mieli kolejną piłkę meczową. A następnie przy własnym podaniu zapewnił triumf biało-czerwonym.

Kolejnymi rywalami naszych zawodników będą też Kanadyjczyk Daniel Nestor i Białorusin Maks Mirnyj (3.) oraz Rohan Bopanna z Indii i Aisam-Ul-Haq Qureshi z Pakistanu (5.).

Fyrstenberg/Matkowski - Michael Llodra/Nenad Zimonjic 6:4, 5:7, 11:9