Festiwal Warszawa Singera, odbywający się w tym roku od 26 sierpnia do 3 września, to doskonała okazja do zapoznania się z polsko-żydowską kulturą i tradycją. Organizatorzy przygotowali także atrakcje dla najmłodszych.

Co organizatorzy festiwalu przygotowali dla dzieci?


W tegorocznej edycji festiwalu nie zabraknie wydarzeń dla dzieci. Program obfituje w pikniki rodzinne, spacery, warsztaty, zaznajamiając najmłodszych z polsko-żydowską kulturą, historią i tradycją.

Zapraszamy rodziny na warsztaty plastyczne "Arka Noego". Prowadząca Hanna Kossowska podejmie temat biblijnego Potopu i zalecenia Haszem, czyli Boga. Dzieci z plasteliny i modeliny stworzą zwierzęta, które Noe miał zabrać na pokład Arki, aby wypełnić boskie przykazanie.

W wyjątkowym, powstałym z inicjatywy Gołdy Tencer Centrum Kultury Jidysz, odbędzie się dzień otwarty w ramach festiwalu. Zorganizowane zostaną pokazowe lekcje języka hebrajskiego i jidysz, warsztaty piosenki jidysz, a dla dzieci w wieku 3-8 lat warsztaty wokół opowiadań Isaaca Singera "Zwierzyniec Pana Singera" prowadzone przez animatorki z Fundacji MaMa.

"Bajki żydowskie" to wspólne czytanie i warsztaty plastyczne na podstawie wybranej bajki, które poprowadzi pisarka i publicystka Bella Szwarcman-Czarnota w Księgarni BookBook. Baśnie żydowskie opowiadają przeważnie o dążeniu do celu i pokonywaniu licznych trudności w drodze do niego.
W programie znajdzie się również rodzinny piknik na tarasie Menory InfoPunktu, podczas którego w ramach warsztatów dla małych majsterkowiczów powstaną pamiątki inspirowane żydowską tradycją i kulturą. Spotkanie będzie także okazją do wspólnych gier i zabaw.

Dla rodziców z dziećmi w wieku 4-10 lat Muzeum POLIN przygotowało warsztaty "Nocne podchody". Na zakończenie wakacji najodważniejsi będą mieli okazję zwiedzić wystawę stałą Muzeum POLIN. Odkryją muzeum na nowo z latarkami w rękach.

Wakacje to najlepszy czas na gry i zabawy, i to one są motywem przewodnim przez całe lato. Organizatorzy festiwalu proponują najmłodszym naukę poprzez zabawę – poznanie historii Żydów, ich kultury i historii w przyjemny i atrakcyjny sposób. Festiwal to świetny pomysł na rodzinne spędzenie końcówki wakacji.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!