Trzydniowy festiwal miłośników muzyki tanecznej w Płocku zakończony. Kilka tysięcy fanów dobrej zabawy żegnało się z Płockiem na Starym Rynku, gdzie najbardziej wytrwali uczestnicy mogli jeszcze poczuć rytm muzyki elektronicznej.

4. edycja eventu, który na stałe wpisał się w plan imrez w Płocku można uznać za pełen sukces. Dopisali zarówno uczestnicy, którzy przybyli z Polski i zagranicy, ale także gwiazdy światowego formatu środowiska niszowego, jakim jest muzyka elektroniczna, np. Ewan Pearson, Gui Boratto, The Whip, Daniel Bella czy The Mole.
- Ten festiwal dodaje mnóstwo energii, a ludzie i klimat są niesamowici. To wszystko sprawia, że chce się tu wracać co roku - powiedziała Dominika z Krakowa, która jest obecna na każdej edycji Audioriver.

Płock po raz kolejny udowodnił, że jest miastem, który może poszczycić się doskonałą organizacją festiwali na najwyższym europejskim poziomie. Warto wspomnieć, że według Resident Advisor (międzynarodowy portal dla miłośników muzyki elektronicznej i tanecznej) Audioriver uplasował się w tym roku na 4. miejscu na liście Top 10 festiwali tego typu, obok eventów organizowanych m.in. w Niemczech, Japonii czy Wielkiej Brytanii. RA uznał za atuty płockiego festiwalu: jego miejsce przy rzece, najbardziej atrakcyjną wejściówkę spośród wszystkich europejskich festiwali (tylko od 9 do 21 euro), a także dodatkowo przygotowane atrakcje dla uczestników - nowa scena, powrót Festiwalowego Kina, występu uliczne i pokazy młodych talentów na Starym Mieście.

Rozpoczęty w piątek wieczorem festiwal zebrał kilkadziesiąt tysięcy fanów bawiących się na malowniczej nadwiślańskiej plaży w Płocku. Ci najwytrwalsi mogli pokołysać się dziś na Starym Rynku przy dźwiękach muzyki płynącej prosto z serc i mikrofonów artystów, poleżeć na plażowych leżakach pod sponsorowanymi przez Lech parasolami, a także ochłodzić się w reprezentacyjnej fontannie miasta.

Strona internetowa festiwalu: audioriver.pl

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!