Potężna trąba wodna - Batemans Bay Potężna trąba wodna - Batemans Bay

Potężna trąba wodna - Batemans Bay. Australia

18 listopada nad ranem wprost na miasteczko Batemans Bay we wschodniej Australii pędziła ogromna trąba wodna. Na szczęście straciła moc, nim dotarła do lądu.

Burzowa pogoda dała się ostatnio we znaki mieszkańcom wschodniej Australii. Duża część obszaru zmaga się z silnymi burzami.
W miejscowości Brisbane, podczas jednej nocnej burzy, w godzinę
naliczono około 4 tys. piorunów. Wyładowania atmosferyczne były skutkiem tzw. superkomórek burzowych, czyli najgroźniejszych odmian chmur burzowych.

Jednak to, co ujrzeli mieszkańcy Batemans Bay w Nowej Południowej Walii, na południowym-wschodzie kontynentu, 18 listopada, śmiało porównać można z sennym koszmarem.

Jak podaje serwis Losy Ziemi w niedzielę nad ranem, wprost na miasteczko pędziła ogromna trąba wodna, ale na szczęście, jak większość tego typu zjawisk meteorologicznych, rozproszyła się nim dotarła na ląd.Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!