Lider austriackiej Partii Wolności Heinz-Christian Strache zamieścił na Facebooku karykaturę żydowskiego bankiera. Postać zjada sama siebie, a cały rysunek opatrzony jest zjadliwym komentarzem.

Iluistracja otyłego bankiera z orlim nosem, który zjada samego siebie, wywołała reakcję przewodniczącego żydowskiej społeczności Wiednia, który porównał karykaturę do antysemickich plakatów, publikowanych w niemieckich i austriackich gazetach w czasach nazizmu.

Jednak po fali krytyki, lider ultraprawicy nieco przerobił karykaturę. Wolnościowa Partia Austrii (niem. Freiheitliche Partei Österreichs FPÖ) szczyci się antyimigrancką retoryką - czytamy na BBC. Jej członkowie wielokrotnie negowali holokaust.

Szczyt jej popularności przypadł na 1999 r., kiedy to po wyborach do Rady Narodowej zdobyła 26 proc. głosów i weszła do koalicji z prawicową Austriacką Partią Ludową, co spowodowało roczny bojkot Austrii ze strony Unii Europejskiej.

Austriaccy ekstremiści sprzeciwiali się przyjęciu Konstytucji dla Europy i przystąpieniu Turcji do UE.

Znajdź nas na Google+
">">Znajdź nas na Google+

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!