W maju 2010 roku, w sieci pojawił się film, w którym młody mężczyzna celuje z broni do kobiety i mówi: "Ty PiS-ówo, wymorduję was wszystkich". W zeszłym tygodniu sąd skazał autora tego filmu, na pół roku wiezienia w zawieszeniu na 3 lata przepadek sprzętu komputerowego, oraz 500 zł grzywny.

Doniesienie na Sebastiana W., autora filmiku, złożył Krzysztof Gadawski, oburzony materiałem wzywającym do nienawiści: "Działo to się w czasie, gdy funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW) aresztowali Roberta Frycza, autora strony antykomor.pl, za rzekome wzywanie do nienawiści. Tu mieliśmy z kolei wyraźne wzywanie do mordowania PiS-owców" - tłumaczyprzyczyny swojej decyzji.

Gadawski zwraca uwagę na fakt, że materiał ukazał się tuż po katastrofie smoleńskiej; autor nie zdjął swojego filmu z sieci, nawet po zabójstwie Marka Rosiaka z PiS.

Skazany jest 25-letnim mężczyzną. Wyrok nie jest prawomocny.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!