Jeszcze tylko przez dwa tygodnie chętni do podjęcia wyzwania mają szansę zgłoszenia się do „Red Bull Can You Make It?”. W wyjątkowym wyścigu po Europie mogą wziąć udział studenci z całego świata.

Studenci, którzy są przekonani, że dadzą radę dotrzeć do Paryża - mety wyścigu - bez pieniędzy
i telefonu komórkowego. Trzyosobowe zespoły mają czas do 14 lutego, by nagrać klip zgłoszeniowy. Następnie Internauci oraz Jurorzy (Stasiak, Wojtek „Gniazdo” Pawlusiak”, Marcin Mossakowski) wybiorą drużyny, które będą reprezentować nasz kraj w podróżniczej rywalizacji ze studentami z kilkudziesięciu krajów.

Podczas ostatniej edycji „Red Bull Can You Make It?”,w 2014 roku, na metę dotarło łącznie 100 drużyn z całego świata. W tym roku wyzwanie podejmie aż 165 zespołów z ponad 50 różnych krajów, w tym także z Polski. O tym kto będzie miał możliwość wyruszenia w autostopową przygodę zadecyduje trzyosobowe jury, w którego skład wejdzie legenda polskiego hiphopu – raper Stasiak, miłośnik sportów ekstremalnych – snowboarder Wojtek "Gniazdo" Pawlusiak oraz bloger podróżniczy, - Marcin Mossakowski (http://livealife.pl/). „Gniazdo” zdradził, że w jego ocenie filmów zgłoszeniowych najbardziej będzie liczyła się oryginalność, kreatywność i tzw. ogólne wrażenie. Mossakowski dodaje, że on będzie typował te zespoły, które pokażą swój autentyczny entuzjazm przed przygodą, która ich czeka.

Uczestnicy rozpoczną swoją pełną przygód podróż w jednym z miast startowych: Barcelonie, Florencji, Berlinie, Edynburgu lub Pradze. Po drodze muszą zatrzymać się w 6 punktach kontrolnych z listy, która obejmuje ponad 40 europejskich miast, w tym Kraków, Kopenhagę, Londyn, Budapeszt, Genewę, Bordeaux, Wiedeń, Wenecję i Madryt. Tam też będą mogli uzupełnić zapasy swojej jedynej waluty, jaką jest puszka Red Bulla. Na pokonanie ponad 1000 km będą mieli maksymalnie tydzień.
To, że udział w „Red Bull Can You Make It?” jest niezapomnianym doświadczeniem, potwierdza jedna z uczestniczek edycji 2014: „Od tamtej pory nie mogę usiedzieć na miejscu. Marzę o kolejnej przygodzie. Miało to także wpływ na mój światopogląd. Ludzie postrzegają świat jako złe i niebezpieczne miejsce, ale ja uważam, że „nie rozmawiaj z nieznajomymi” to najgorsza rada. Jeśli otworzysz się na innych, wystarczy jedna konwersacja, żeby się przekonać,
że nieznajomi są najlepsi.”

W 2014 roku drużyny wymieniły w trakcie podróży łącznie ok. 16 000 puszek. Studenci pokazali, że mają bogata wyobraźnię i imponujące zdolności negocjacyjne -jednymi z najbardziej zdumiewających wymian były luksusowa kolacja, nocleg w hotelu, transport na lotnisko i lot za jedyne 8 puszek!

Każdy członek zwycięskiej drużyny otrzyma nagrodę w postaci letniej podróży po Europie zapewnionej przez biuro podróży Contiki. Dostaną także możliwość pełnienia funkcji Ambasadorów Contiki Travels w okresie letnim, co oznacza, że będą przeżywać wakacyjne przygody, nie martwiąc się o zakwaterowanie czy transport.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.redbullcanyoumakeit.com, na zgłoszenia czekamy już tylko dodo 14 lutego 2016 r.

Styl życia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!