Kaspersky Lab specjalizuje się w produkcji rozwiązań do ochrony danych osobowych. Działania, jakie podejmuje firma, pozwalają na zwiększenie bezpieczeństwa danych znajdujących się w naszych komputerach. Jakie zagrożenia czekają internautów w sieci?

Konferencję poprowadził Stefan Tanase, starszy analityk bezpieczeństwa z Globalnego Zespołu ds. Analizy i Badań. Głównym jej tematem były zagrożenia IT, które w ostatnim czasie nasiliły się. Internetowi przestępcy posługują się różnymi metodami działania. Takie firmy jak Kaspersky Lab, dbają o bezpieczeństwo komputerowych danych.

Prowadzący konferencję Stefan Tanase przedstawił statystyki dotyczące najnowszych zagrożeń oraz ich specyficzne objawy w poszczególnych państwach. Wśród państw o złośliwych zasobach internetowych czołowe miejsca zajmują: Stany Zjednoczone, Rosja i Holandia. W rankingu 20 najniebezpieczniejszych obiektów wykrytych w internecie, na pierwszym miejscu znalazł się Blocked. Z kolei najpopularniejszym programem okazał się Adobe.

Ryzyko zagrożenia stwarzają m.in. blogi i serwisy społecznościowe. Jak podsumował Stefan Tanase, na największe ryzyko narażeni są użytkownicy z krajów rozwijających się, takich jak Niemcy, Wielka Brytania, Francja i Hiszpania.

Dzisiaj o godzinie 9 odbyła się konferencja prasowa Kaspersky Lab, producenta rozwiązań do ochrony danych osobowych. Konferencję poprowadził Stefan Tanase, starszy analityk bezpieczeństwa z Globalnego Zespołu ds. Analizy i Badań.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!