Największe morskie ćwiczenia na Bałtyku BALTOPS 2014 z udziałem sił zbrojnych 13 państw rozpoczęły się w miniony poniedziałek. Biorą w nich udział sił morskie, lądowe i powietrzne.

Od 21 lat Polskie siły zbrojne biorą udział w międzynarodowych ćwiczeniach międzynarodowych BALTOPS. Są to największe manewry organizowane na Bałtyku, a mające ćwiczyć współpracę sił morskie, lądowe i powietrzne w zabezpieczaniu szlaków morskich.

W tegorocznym BALTOPS 2014 udział biorą sił morskie, lądowe i powietrzne z Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Gruzji, Holandia, Litwy, Łotwy, Niemiec, Polski, Szwecji, USA i Wielka Brytanii. Po dwudniowej tzw. fazie portowej w Karlskronie w poniedziałek okręty wyszły na morze. Podczas manewrów okręty będą samodzielnie, w grupach i we współdziałaniu z lotnictwem morskim zapewniać bezpieczną drogę dla zdążającej do regionu pomocy humanitarnej.

Polskie siły zbrojne w manewrach reprezentują: okręt podwodny ORP „Sokół”, niszczyciel min ORP „Flaming”, trałowce ORP „Gopło”, ORP „Sarbsko”, ORP „Śniardwy” i ORP „Wicko” oraz dwa śmigłowce zwalczania okrętów podwodnych Mi-14PŁ.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!