Bałtów ponownie zaskakuje Polskę. Tym razem questingiem, określanym mianem turystyki z zagadkami. Ruszył projekt „Bałtów – polską stolicą questingu”.

W ciągu roku powstanie 20 questów (nieoznakowanych w terenie szlaków), które zostaną przygotowane przez mieszkańców Bałtowa – właścicieli gospodarstw agroturystycznych
i młodzież zrzeszoną w Klubie ‘Bałtek’. Na zakończenie najlepsze questy zostaną wydane w formie albumu kolekcjonerskiego.

Podjęcie wysiłku w kierunku stworzenia questów sprawi, że gospodarstwa agroturystyczne w Bałtowie, będą mogły zaproponować turyście własne atrakcje, co nieczęsto wchodzi w skład takich ofert – mówi Jarosław Kuba, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Bałtów „Bałt”.
Na turystycznej mapie Polski pojawi się więc produkt, który ma szansę stać się atrakcją dla turystów. I to nieszablonową. Będzie także inspiracją dla innych, jak tych turystów przyciągnąć. Tym bardziej, że na taką skalę nikt jeszcze w naszym kraju tego nie robił – podkreśla Jarosław Kuba. Urozmaicony teren znakomicie nadaje się do tworzenia ścieżek tematycznych wokół tropów dinozaurów, jaskiń, ciekawej roślinności, układu wodnego czy zabytków – dodaje i zaznacza,
że z amerykańskich doświadczeń wynika, iż questing jest znakomitą formą edukacji i promocji regionu.

Aby jednak cały projekt „Bałtów – polską stolicą questingu” zakończył się sukcesem, niezbędna jest wiedza merytoryczna. Dlatego jego uczestnicy wezmą udział w cyklu warsztatów, prowadzonych przez ekspertów z agencji Planet PR. Podczas szkoleń dowiedzą się co to jest questing, na co zwracać uwagę podczas tworzenia ścieżek, gdzie szukać inspiracji i jak porządkować pojawiające się pomysły. Następnym krokiem będzie tworzenie zagadek i map.
Efekty prac poznamy latem przyszłego roku. Tymczasem, o samym projekcie i jego uczestnikach poczytać można na stronie www.baltow.questing.pl

Styl życia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!