Jan Paweł II Jan Paweł II

Jan Paweł II (© www.opoka.pl)

Proces beatyfikacyjny papieża Polaka wkracza w decydującą fazę. Zakończył się ważny etap na drodze do beatyfikacji.

Oficjalnie Watykan nie potwierdza takiej informacji. Na kardynałów i biskupów nałożono tzw. sekret papieski aby żadna informacja z odbywającego się procesu nie wydostała się do mediów. Za ujawnienie jakichkolwiek informacji z przebiegu obrad grozi kara. Kolegium kardynałów w Watykanie uznało heroiczność cnót papieża Polaka. Tym samym jeden z końcowych etapów dobiegł końca.

Po tej decyzji do zakończenia procesu beatyfikacyjnego pozostał już tylko jeden, najważniejszy etap.
Teraz dekret musi zostać podpisany przez papieża Benedykta XVI. Podpisanie takich dokumentów odbywa się najczęściej przed Bożym Narodzeniem.

Następnie do zakończenia beatyfikacji brakować będzie tylko zakończenia dochodzenia w sprawie cudu uzdrowienia za wstawiennictwem Jana Pawła II. W momencie gdy oba dokumenty
(Dekretem o uznaniu heroiczności oraz potwierdzaniu cudu uzdrowienia) zostaną podpisane przez Benedykta XVI pozostanie już tylko wyznaczenie daty beatyfikacji.

Włoski dziennik " Il Giornale" pisze już o możliwej dacie beatyfikacji papieża Jana Pawła II to maj lub październik 2010 roku.

Źródło: Panorama tv

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!