"Nie dzielić, ale łączyć i wlewać nadzieję w ludzkie serca - życzy Radiu Maryja ojciec święty Benedykt XVI za pośrednictwem watykańskiego sekretarza stanu, Tarsicio Bertone. "Katolicki głos" dociera do słuchaczy już 20 lat.

Jak podaje Nasz Dziennik, w 20-lecie istnienia toruńskiej rozgłośni, Kardynał Bertone cytuje Jana Pawła II:

"Potrzebne jest ludziom autentyczne słowo. Słowo, które buduje, a nie dzieli, które wlewa otuchę w zalęknione serca; słowo czyste, proste, głoszące miłość i prawdę. Niech Wasze radio służy prawdziwej informacji, przepojonej miłością i opartej na sprawiedliwości. Niech przyczynia się do kształtowania ludzkich sumień w duchu nauki Chrystusa".

W liście przesłanym prowincjałowi redemptorystów omówione są szczegółowo wszystkie apostolskie dzieła redemptorystów, łącznie z dziennikiem prasowym. Wymienione są nawet takie audycje jak "Rozmowy niedokończone", którym słów krytyki, za rzekomy antysemityzm, nie szczędzi środowisko Gazety Wyborczej.

Sekretariat Stanu zwraca uwagę na ewangelizacyjny i modlitewny wymiar rozgłośni redemptorystów. "Radio Maryja współgra z Urzędem Nauczycielskim Kościoła" - pisze watykański dostojnik.

Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej Tarsicio Bertone jest osobistym przyjacielem gorącego orędownika Radia Maryja polskiego biskupa Ignacego Deca.
Na uroczystości jubileuszowe w Toruniu stawiło się stosunkowo niewielu biskupów. Nie było przedstawicieli Częstochowy, Warszawy, Lublina, Krakowa, Krakowa, Poznania. Zabrakło kogokolwiek z prezydium episkopatu.

Radia Maryja słucha coraz więcej osób młodych i z wyższym wykształceniem. Monitoring przeprowadzony przez grupę badawczą znanego polskiego socjologa, profesora Ireneusza Krzemińskiego, nie potwierdził zarzutów kierowanych pod adresem rozgłośni, dotyczących ksenofobii i antysemityzmu.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!