(© Cezary Piwowarski, GNU 1.2 / Wikipedia)

Osiemnastoletni muzułmanin z Berlina otrzymał zakaz modlitwy na terenie szkoły - według Federalnego Sądu Administracyjnego w Lipsku, mogłoby to doprowadzić do konfliktów na tle religijnym.

Osiemnastoletni uczeń, Yunus M., toczył wieloletni spór prawny z gimnazjum w Berlinie, do którego uczęszcza młodzież ok. trzydziestu narodowości. Spór dotyczył wprowadzonego przez dyrekcję gimnazjum zakazu modlitwy w szkole.

W czasie przerw międzylekcyjnych ośmioro uczniów wyznania muzułmańskiego, zwracając się tradycyjnie w kierunku Mekki, odmawiało na szkolnym korytarzu modlitwę. Jako, że w placówce już wcześniej dochodziło do konfliktów na tle religijnym, dyrekcja zdecydowała się na wydanie zakazu modlitwy.

Yunus M. w sądzie domagał się wydzielenia osobnego pomieszczenia, w którym muzułmanie mogliby odmawiać popołudniową modlitwę. W pierwszej instancji wygrał, ale sąd drugiej instancji przyznał rację dyrekcji szkoły.

- Wszystko zależy od okoliczności. Szkoła musi zdecydować, czy ograniczenie prawa do praktykowania religii jest konieczne do zapewnienia spokoju - powiedział sędzia Werner Neumann.

Sędziowie zastrzegli, że orzeczenie dotyczy tylko tego jednostkowego przypadku i nie może być interpretowane jako ogólny zakaz modlenia się w szkołach.

(źródło: tvn24.pl)

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!