Fot Fot

Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/2e/Adam_Małysz_-_Zakopane_2007.jpg (© Adam Małysz w locie)

Adam Małysz nie zakwalifikował się do pierwszego konkursu Pucharu Świata w Kuusamo. Polak uzyskał odległość zaledwie 101 metrów. Kwalifikacje wygrał Noriaki Kasai.

Wśród czterech Polaków, którzy zakwalifikowali się do konkursu nie znalazł się Adam Małysz. Małysz skoczył tylko 101 metrów, co dało mu 43. miejsce, wykluczając go z udziału w sobotnim indywidualnym konkursie. Najlepiej wśród naszych zawodników spisał się Kamil Stoch, który po skoku na 130.5 metra zajął 4. miejsce. Marcin Bachleda uzyskał 119 metrów, Łukasz Rutkowski - 116 m. Krzysztof Miętus uzyskał odległość 113.5 m.

W kwalifikacjach najlepszą odległość uzyskał Japończyk, Noriaki Kasai - 134 metry. Kasai wygrał również w czwartkowym treningu. Dobrze spisał się, powracający najwyraźniej do dawnej formy, Andreas Kofler, lądując na 133 metrze (2. miejsce). Trzecie miejsce zajął Thohei Tochimoto (130 m).

Zwycięzca zeszłorocznej edycji Pucharu Świata, Gregor Schlierenzauer, uzyskał 129.5 metra. Powracający do skoków, Janne Ahonen, skoczył 117.5 metra, kończąc kwalifikacje na 17. miejscu.

Indywidualny konkurs PŚ w Kuusamo - 28.11.2009. godz. 15.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!