(© Biblioteka Śląska)

Jutro w Salonie Literackim gościem Michała Jagiełły będzie prof. Jerzy Jarzębski, krytyk i historyk literatury, w szczególności prozy współczesnej, znawca twórczości Witolda Gombrowicza, Brunona Schulza i Stanisława Lema.

Spotkanie 15 lutego 2012 r., tradycyjnie o godzinie 17, w sali Benedyktynce, Biblioteki Śląskiej. Wstęp wolny.

Jerzy Jarzębski jest wykładowcą na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego i w Instytucie Polonistyki Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu. Od 2008 roku zasiada w jury Nagrody Mediów Publicznych w dziedzinie literatury pięknej COGITO. W 1985 roku uzyskał Nagrodę Fundacji im. Kościelskich. Opublikował m.in. prace literaturoznawcze: „Gra w Gombrowicza” (1982), „W Polsce, czyli wszędzie. Studia o polskiej prozie współczesnej” (1992), „Pożegnanie z emigracją".

O powojennej prozie polskiej” (1998), „Schulz” (2000), „Podglądanie Gombrowicza” (2000), „Wszechświat Lema” (2002), „Proza dwudziestolecia” (2005), „Natura i teatr. 16 tekstów o Gombrowiczu” (2007).

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!