Bieda powodem 6 samozapaleń w Bułgarii Bieda powodem 6 samozapaleń w Bułgarii

Bieda powodem 6 samozapaleń w Bułgarii

Szokujące samospalenia, których dotychczas w Bułgarii nie notowano, zaczęły się pod koniec lutego. Przyczyną tragedii jest bieda, brak środków do życia, odmowa świadczeń socjalnych.

Zdaniem psychologów samospalenie jest skrajnym aktem desperacji i poczucia beznadziei, braku perspektywy jakiegokolwiek wyjścia z sytuacji.

19 lutego, 26-letni bezrobotny, psychicznie chory mężczyzna zmarł po desperackim akcie samozapłonu, którego dokonał w proteście przeciwko rządowi w centrum miasta w Wielkim Tyrnowie. Dzień później na znak protestu przeciwko korupcji w rządzie samozapalenia dokonał 36-letni Plamen Goranov. Mężczyzna zmarł w szpitalu w Warnie. 26 lutego 53-letni ojciec pięciorga podpalił się w miejscowości Radnevo.

Przyczyną tragedii jest bieda, brak środków do życia, odmowa świadczeń socjalnych.

Bułgaria jest krajem o najniższych dochodach w UE, a od lipca 2009 r. większość płac i emerytur jest zamrożona. Bułgarzy muszą przeznaczać dużą część swych miesięcznych dochodów, których średnia wynosi zaledwie 400 euro (USD 530), na rachunki za energię elektryczną. Najgorzej jest zimą.Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!