Już w niedziele 19 maja mieszkańcy Torunia będą mieli okazję uczestniczyć w VI Toruńskim Biegu Zamkowym. Start godzina 12.

Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Centrum Kultury Zamek Krzyżacki w Toruniu. Partnerem akcji jest Stowarzyszenie Integracja i Współpraca (www.forumgospodarcze.pl) i Festiwal biegowy w Krynicy - Zdrój (www.festiwalbiegowy.pl).


Główny cel imprezy to propagowanie sportu i aktywności fizycznej oraz zdrowego trybu życia. Organizatorzy, poprzez swoje działania chcą też uatrakcyjnić ofertę rekreacyjną dla mieszkańców Torunia i turystów przyjezdnych.
Również ważnym aspektem jest uczczenie wydarzeń historycznych: zdobycia i zburzenia zamku krzyżackiego, hołdu „Ziemi Pruskiej”, połączenia toruńskich miast oraz nadania Toruniowi trzech wielkich przywilejów przez króla polski Kazimierza Jagiellończyka.

Co prawda jak czytamy na stronie internetowej lista startowa została zamknięta. To jednak nie przeszkadza aby przyjść, kibicować i bawić się w przepięknej scenerii.

Współautor artykułu:

  • Magdalena Wróbel

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!