Kapela ze Zbąszynia Kapela ze Zbąszynia

Kapela ze Zbąszynia.

Podczas Biesiady Koźlarskiej w Zbąszyniu, najliczniejszą grupę stanowią miejscowi muzycy. Ich występy umilają każdą imprezę odbywającą się w mieście i okolicy. Posłuchajcie, jak nam dzisiaj grają.


Pierwszą Biesiadę Koźlarską zorganizowano w 1973 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Muzyków Ludowych. Celem biesiady jest integracja muzyków, kultywowanie muzyki i rodzimego folkloru oraz wyłanianie młodych talentów.

Pierwsze biesiady odbywały się w Nądni - wsi o wielkich tradycjach ludowych. Później biesiadę przeniesiono do Zbąszynia. Do dziś kozioł jest ulubionym instrumentem w rękach ludowych muzyków, którzy stanowią nieliczną już grupę członków Stowarzyszenia Muzyków Ludowych w Zbąszyniu.Zobacz fotogalerię: Zbąszyń: XXXVI Biesiada Koźlarska

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!