logo akcji "Kultura to Natura" logo akcji "Kultura to Natura"

logo akcji "Kultura to Natura" (© materiały organizatora)

Już za niecały tydzień w Krakowie rozpoczyna się akcja "Kultura to Natura", w ramach której każdy, kto przyniesie określoną, niewielką ilość surowców wtórnych, otrzyma bilet do kina, teatru lub muzeum.

Akcja "Kultura to Natura" odbędzie się 5 czerwca (w tę niedzielę) na Placu Wolnica w Krakowie, przy okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska. Oprócz wymiany surowców wtórnych na bilety (od godziny 10 do 15) organizatorzy zaplanowali warsztaty art recyclingu prowadzone przez Stowarzyszenie To.pole oraz liczne koncerty i występy artystyczne m.in. grup tańca.

"Kultura to Natura" ma na celu promowanie segregacji opadów wtórnych, pokazanie, że mają one realną wartość... w tym przypadku przekładaną na bilety na wydarzenia kulturalne. Wartość takich działań dla środowiska, ale i dla wszystkich ludzi - bezcenna. Mniej zaśmiecona planeta - przyjemniejsze, zdrowsze, dłuższe życie dla nas.

Tym bardziej warto rozpocząć segregowanie odpadów. Zebranie np. 10 plastikowych kubeczków czy butelek, nawet w niecały tydzień, nie jest problemem (a taka butelka na wysypisku może się rozkładać... nawet 1000 lat!).

W ramach akcji "Kultura to Natura" wystąpią:

10:00 - Piwnica Śpiewu Tradycyjnego
10:45 - Gdziebasy
11:30 - Dom Kultury „Podgórze”
13:20 - Yellow Pillow
13:50 - Johnny Essential
14:20 - Grupa Tamtamitutu

Bilety za surowce


Aby otrzymać bilet na wydarzenie kulturalne, należy przynieść co najmniej podaną niżej ilość surowców z wybranego przez siebie rodzaju:

- 1 sztukę sprzętu elektronicznego dużego (lodówka, telewizor, komputer)
- 3 sztuki sprzętu elektrycznego małego (świetlówki, suszarki do włosów…)
- 10 zużytych baterii - a warto dodać, że za wyrzucanie do zwykłego kosza któregokolwiek z ww. produktów grozi mandat nawet do 500 zł, tym bardziej warto "pozbyć się" ich ekologicznie
- 10 butelek lub słoików szklanych
- 10 butelek lub kubeczków plastikowych
- 10 puszek aluminiowych po napojach
- 10 kartonów po napojach (mleku, sokach…)
- 5 kg makulatury

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!