http://www http://www

http://www.gover.pl/news/index/tag/Joachim%20Brudzi%C5%84ski/guid/brudzinski-rzad-jest-bezradny-w-kwestii-raportu-mak (© Fot. Gover)

Joachim Brudziński tymi słowami skomentował doniesienia medialne, że PiS na ochronę swojego szefa przeznaczył 1,5 miliona zł. Gdyby nie ochrona, to Jarosław Kaczyński by nie żył.

Niedawno tygodnik „Newsweek” napisał, że w ciągu dwóch lat Platforma Obywatelska wydała ponad ćwierć miliona złotych na markowe garnitury, restaurację, wina,cygara, czy buty. Ten artykuł stał się podstawą do pytań Brudzińskiego w RMF FM o kwoty wydawane przez PiS.

Gazeta Prawna poinformowała, że w trakcie audycji w stacji radiowej RMF FM, padło pytanie o sposób finansowania partii oraz o ewentualną likwidację dopłat z budżetu. Pytany Joachim Brudziński powiedział: - "To, że jestem przeciwny likwidacji finansowania partii z budżetu wynika między innymi z tego, że po aferze hazardowej dowiedzieliśmy się, jakimi donatorami otacza się PO. Ja nie chcę powrotu do początku lat 90., kiedy przedsiębiorcy czy biznesmeni, którzy są w stanie wyciąć kilka hektarów lasów naruszając granicę państwową, wpłacają na partię polityczną."

Dodatkowo Brudziński odniósł się do doniesień o kwotach przeznaczanych na ochronę prezesa PiS. "Gdyby nie ta ochrona, to Jarosław Kaczyński by nie żył. Błagam pana, niech pan nie staje w szranki z Niesiołowskim." -powiedział na antenie.

Okazuje się, że partie w naszym kraju na kontach mają zmagazynowane ogromne kwoty sięgające milionów złotych. Oprócz subwencji otrzymują pieniądze np. z odsetek z prowadzonych rachunków bankowych, czy składek członkowskich. Subwencje otrzymują te partie, które w trakcie wyborów parlamentarnych osiągnęły powyżej 3 proc. głosów. Koalicje wyborcze muszą otrzymać ponad 6 proc. Otrzymane subwencje partie pobierają przez całą kadencję. Wysokość kwot jest uzależniona od liczby głosów, jaką partia uzyska w danym okręgu oraz od jej procentowego udziału w otrzymanych głosach w tymże okręgu.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!