Tani przewoźnicy tacy jak Norwegian, Ryanair czy EasyJet ograniczyły loty z Polski Tani przewoźnicy tacy jak Norwegian, Ryanair czy EasyJet ograniczyły loty z Polski

Tani przewoźnicy tacy jak Norwegian, Ryanair czy EasyJet ograniczyły loty z Polski. (© Dmitriy Pichugin, GNU 1.2 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Norwegian_Air_Shuttle_Boeing_737-300_Pichugin.jpg)

Na rynku lotniczym zapowiada się rewolucja. Tanich przewoźników mają zastąpić biura podróży. Już teraz oferują one tańsze bilety, w porównaniu z tradycyjnymi liniami lotniczymi.

Podatki, wysokie opłaty i drogie paliwo - wszystko to przyczynia się do tego, że tanie linie lotnicze podniosły ceny biletów. W ciągu roku zdrożały one średnio o 8 proc. Wzrost cen spowodował utratę klientów. Tani przewoźnicy tacy jak Norwegian, Ryanair czy EasyJet ograniczyły loty z Polski.

Czytaj także: Sztuka taniego latania, czyli poradnik pasażera

Zaistniała sytuacja nie oznacza, że pasażerowie nie będą mogli po niższych kosztach wybrać się w podróż samolotem - podaje "Dziennik Gazeta Prawna." Lukę po tanich przewoźnikach mają wypełnić biura podróży. Udział biur w całym rynku przewozów lotniczych przekracza już 15 proc. Pasażerów, którzy właśnie tam kupują bilety, systematycznie przybywa.

Tanie latanie - czy może być jeszcze tańsze?

Ceny w biurach podróży są nawet o 50 proc. tańsze niż u tradycyjnych przewoźników. W Triadzie, za lot do Barcelony wykonywany przez Ryanaira w jedną stronę, zapłacimy 340 zł. Bilet na ten sam lot, kupiony bezpośrednio u przewoźnika, będzie nas kosztował 490 zł.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!