Mariusz Błaszczak, szef klubu parlamentarnego PiS na antenie radia TOK FM, przekonywał, że słowa Tuska o koalicji PiS z kibolami to nadużycie.

Szef klubu PiS, na antenie radia TOK FM skomentował wypowiedź premiera Donalda Tuska, który polityków obarczył winą za zamieszki, po śmierci kibica w Zielonej Górze. "Nie ma koalicji PiS z kibolami. To nadużycie Tuska" - powiedział Błaszczak.

Pytany o sprawę poręczenia za nieformalnego przywódcę kibiców Legii Warszawa "Starucha", przez Beatę Kempę i Zbigniewa Romaszewskiego, zaakcentował, że politycy PiS w jego przypadku zdecydowali się na taki krok, ponieważ kibic "został zatrzymany w sposób ostentacyjny podczas uroczystości upamiętnienia powstania warszawskiego".

Mariusz Błaszczak całą akcję zatrzymania "Starucha" nazwał prowokacją. Dodał, że najpierw policja nie reaguje na zachowanie kibiców na stadionach, a później ostentacyjnie zamyka kibica, gdy pojawiają się transparenty "Donald Matole, twój rząd obalą kibole".

"Gdyby premierem był Jarosław Kaczyński i ktoś taki, jak ten kibic, zostałby osadzony i pobity w więzieniu, "Gazeta Wyborcza" napisałaby, że mamy zagrożenie demokracji. Ale jak rządzi Tusk, to wszystko jest ok" - ubolewał Błaszczak.

Źródło:
TOKFM.PL

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!