Ruch Palikota ze swymi liberalnymi poglądami doczeka się prawdopodobnie godnego przeciwnika. Jak donosi „Rzeczpospolita”, w kwietniu tego roku ma zostać zorganizowany Zjazd Katolickiej Polski, który powoła ruch społeczny Błękitna Polska.

Błękit w nazwie ma oznaczać zawierzenie jego sukcesu opiece Maryi. Ruch ma bronić, jak twierdzą twórcy, interesów prześladowanych w naszym kraju ludzi wierzących - podaje rp.pl.

Ruch chwilowo będzie działał na zasadzie stowarzyszeń lokalnych, ale przed kolejnymi wyborami parlamentarnymi przekształci się w partię polityczną. „Ruch nie będzie dublował apostolskiej misji Kościoła. Ma realizować wyłącznie cele polityczne” - zaznacza Krzysztof Zagozda, prezes katolickiego stowarzyszenia Unum Principium.

Główne założenia kwietniowego Zjazdu to stworzenie obywatelskiego projektu ustawy o ochronie religii katolickiej oparty m.in. na przepisach z II RP, nakładających sankcje karne za znieważenie symboli narodowych i katolickich oraz kontynuacja przerwanej wybuchem II wojny światowej, dyskusji o urzeczywistnieniu państwa katolickiego.

Posłanka PiS, Anna Sobecka twierdzi, jak donosi „Rzeczpospolita”, że prawa ludzi wierzących są łamane i lekceważone.

„Klucz ma o. Tadeusz Rydzyk. Poza słuchaczami Radia Maryja nie ma znaczącej, zorganizowanej grupy katolickich konserwatystów. Jeżeli ojciec dyrektor inicjatywę poprze, to ma cień szansy na sukces, ale nie wydaje mi się, by tak zrobił”- dodaje politolog dr Artur Wołek.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!