W województwie świętokrzyskim rozpoczęły się ferie zimowe. Potrwają do 26 lutego. W Ostrowcu Świętokrzyskim dla pozostających w mieście uczniów przygotowano bardzo różnorodną ofertę ciekawego spędzania wolnego czasu.

"Kulturalne" ferie


Już w poniedziałek, 13 lutego o godzinie 11.00 Miejskie Centrum Kultury zaprasza miłośników breakdance'a na warsztaty, które poprowadzą B.boy Kamil Lipka (student ostatniego roku krakowskiej PWST, Wydziału Teatru Tańca, który gra w spektaklu dyplomowym "Czyż nie dobija się koni?" w reżyserii Jerzego Stuhra) i B.boy Skoora, czyli Bartosz Bandura. Warsztaty odbywać się będą w budynku ZDK przy Alei 3 Maja w dwóch grupach wiekowych: początkującej i zaawansowanej przez trzy dni do 15.02.2012 r. Zapisy prowadzi MCK pod numerem telefonu 41 247 65 80.

13, 14, 15, 17, 20, 21, 23 i 24 lutego ostrowiecki MCK zaprasza wszystkich muzyków - amatorów na warsztaty muzyczne, które poprowadzi znany jazzman, Andrzej Chochół.

Przez całe ferie zajęcia dla amatorów "królewskiej gry" będzie prowadził Klub Szachowy "Hetman" działający przy Miejskim Centrum Kultury. Początkujący szachiści mogą liczyć na cenne wskazówki instruktorów, odbędą się konkursy z nagrodami oraz rozegrane zostaną Mistrzostwa Ostrowca w Szachach w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Zajęcia będą się odbywać w siedzibie Klubu "Hetman" na drugim piętrze budynku kina "Etiuda" ( 16 ,18, 23, 25 lutego od 10.00 do 13.00 zaś 15, 17, 22 i 24 lutego od 16.00 do 21.00).

Nie lada gratkę dla miłośników tańca nowoczesnego przygotowała Szkoła Tańca "Progres" Edyty Wilk. 17 lutego o godz. 12.00 i 13.30 w jej siedzibie w ODS "Malwa" odbędą się hip - hopowe warsztaty open mind, które poprowadzi jeden z najlepszych polskich tancerzy, finalista 3. edycji programu You Can Dance, Marcin Mroziński. Zgłoszenia uczestników prowadzone są pod numerami telefonicznymi: 508 205 300 i 600 504 995.

Natomiast aktor, Jan Krzysztof Szczygieł, także w ODS "Malwa",przeprowadzi zajęcia z cyklu "Aktorstwo w wielu odsłonach - rozwiń swoje pasje". Oto terminy tych zajęć: 20.02. 2012 r., godz. 13.00 (dla dzieci), 21.02., godz. 15.30 (dla młodzieży gimnazjalnej) i 22.02., godz. 15.30 (dla młodzieży licealnej)

Miejskie Centrum Kultury zaprasza także najmłodszych teatromanów do sali Kina "Etiuda" na spektakle teatralne: "O trzech takich, co za gwiazdą wędrowali" w wykonaniu Teatru Banasiów (17.02., godz. 11) i "Motyl" w Teatru Walnego (21.02., godz.12). Kino w ferie grać będzie natomiast film "Kot w butach 3D" i "Podróż na tajemniczą wyspę 3D". W siedzibie MCK przy ulicy Siennieńskiej 54 odbędą się spektakle: „Sznurkowe skrzaty” - przedstawienie dla dzieci w wieku od 3 do 9 lat w wykonaniu Teatru Wielkie Koło (16.02., godz. 11) oraz „Podróż do Błękitnego Zamku” - przedstawienie dla dzieci w wieku od 3 do 9 lat również w wykonaniu Teatru Wielkie Koło (22 lutego godz.11).

Dzieci uzdolnione plastycznie będą mogły przybyć do Biura Wystaw Artystycznych, gdzie od wtorku do piątku w godzinach 10 - 11 wezmą udział w bezpłatnych warsztatach „Maski karnawałowe”. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się, czym są karnawał, maska, maskarada, poznają także zwyczaje karnawałowe oraz zagadnienia plastyczne z dziedziny malarstwa. Odbędzie się również seans filmu "Karnawał w Wenecji", po którym dzieci będą tworzyły własne bajeczne maski karnawałowe. Z powodu konieczności przygotowania odpowiedniej ilości materiałów na dane zajęcia,organizatorzy proszą wszystkich zainteresowanych o wcześniejszy kontakt pod numerem telefonu 263 20 48.

Turystycznie


Miłośnicy pieszych wędrówek w czasie ferii zimowych będą mieli szansę zdobycia Ostrowieckiej Odznaki Turystyczno - Krajoznawczej. Wycieczki rozpoczynać się będą o godz.9 spod siedziby Punktu Informacji Turystycznej MCK w dniach: 15 lutego (Częstocice - Aleja 3 Maja - Browar), 18 lutego (Częstocice - Kuźnia - Browar), 22 lutego (Denków - Ostrowiec), 25 lutego (Bodzechów).


Na sportowo


Podczas zimowych ferii na Miejskim Lodowisku Syntetycznym obok pływalni Rawszczyzna realizowany będzie program "Ferie na Lodowisku 2012". W jego ramach jazdy na łyżwach będą uczyć się dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Propozycja jest kierowana zarówno do osób indywidualnych, jak i świetlic środowiskowych funkcjonujących na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego. Zajęcia będą odbywać się codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10 - 14 (świetlice środowiskowe) oraz 14 - 15 (osoby indywidualne). W soboty od godziny 10 organizowane zostaną sprawdziany i konkursy z nagrodami dla uczestników zajęć.

Ciekawie będzie też na miejscowej pływalni . W ramach promocji "Ferie na Rawszczyźnie" dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich będą mogły korzystać z obiektu w godzinach 6 - 16, płacąc za godzinę tylko 2 złote. Dodatkowo dzieci i młodzież będą mogły zapisać się na grupowy kurs nauki pływania, prowadzony od poniedziałku do piątku przez całe ferie (łącznie 10 zajęć w trakcie kursu).

W okresie ferii zimowych na Hali Sportowo - Widowiskowej zorganizowany zostanie szereg ciekawych zajęć sportowych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Hala zostanie podzielona na kilka sektorów. Utworzone zostaną boiska do koszykówki, siatkówki, badmintona, unihokeja i tenisa stołowego. Udostępniona zostanie również siłownia (dla gimnazjalistów). W pierwszym tygodniu na hali odbywać się będą zajęcia pod okiem instruktorów, natomiast w drugim tygodniu turnieje i konkursy z nagrodami.

Szereg atrakcji na dzieci i młodzież z ostrowieckich szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich spędzających zimowe ferie w mieście czeka również na terenie kompleksu boisk sportowych Orlik w osiedlu Ogrody. W pierwszym tygodniu, codziennie w godzinach otwarcia (10-20), pod okiem animatora sportu, będzie można korzystać z boisk zlokalizowanych na terenie Orlika. W drugim tygodniu rozegrany zostanie natomiast Zimowy Turniej Piłki Nożnej w dwóch kategoriach - dla dzieci ze szkół podstawowych (klasy IV - VI) oraz dla młodzieży ze szkół gimnazjalnych i średnich.

To oczywiście tylko niektóre propozycje przygotowane na zimowe ferie dla dzieci i młodzieży z Ostrowca Świętokrzyskiego i okolic. Zajęcia dla nic prowadzą będą także filie biblioteki miejskiej przy ulicy Kilińskiego i Sienkiewicza, świetlice środowiskowe i socjoterapeutyczne, Akcja Katolicka, a także placówki oświatowe i osiedlowe domy kultury. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Urzędu Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego (www.um.ostrowiec.pl).

Styl życia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!