Tomasz Adamek pnie się w górę w rankingu serwisu boxrec.com. Polak awansował na szóste miejsce kosztem niedawno pokonanej "bestii ze Wschodu", Nikałaja Wałujewa.

Wcale nie jest tak, że wyższy i cięższy bokser jest lepszy. Przekonał się o tym niedawno Andrzej Gołota, przegrywając z Tomaszem Adamkiem, a w ostatnią sobotę, 7 listopada Nikołaj Wałujew. Rosjanin został pokonany w walce o mistrzostwo federacji WBA przez dużo lżejszego i młodszego Brytyjczyka Davida Haye.

Na pierwszych miejscach do zmian nie doszło: nadal rządzą bracia Wladimir i Vitali Kliczko.
Również inni Polacy znaleźli się w rankingu. Poza "Góralem" na 23. miejscu został sklasyfikowany Albert Sosnowski. W rankingu również na 58. miejscu możemy znaleźć Andrzeja Gołotę i zaraz po nim wracającego powoli do zdrowia, Mariusza Wacha.Ranking wagi ciężkiej:

1. Władimir Kliczko
2. Witalij Kliczko
3. David Haye
4. Ruslan Czagajew
5. Eddie Chambers
6. Tomasz Adamek
7. Nikołaj Wałujew
8. Alexander Powetkin
9. John Ruiz
10. Juan Carlos Gomez
----------
23. Albert Sosnowski
58. Andrzej Gołota
59. Mariusz Wach


Chcesz zobaczyć pełną listę? Kliknij tutaj.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!