Do tej pory odbywała się tylko w Łomży, teraz i Nowa Dęba będzie mieć swoją imprezę. O czym mowa? O ogólnopolskiej imprezie „Militariada 2009”, która odbędzie się w dniach od 14 do 21 czerwca 2009r. właśnie w Nowej Dębie.

Promocja miasta, firm zbrojeniowych i ciekawych miejsc w Nowej Dębie, to tak naprawdę dewiza jednego z podkarpackich miast - Nowej Dęby. Joanna Lewicka, która zajmuje się promocją w UMiG Nowa Dęba mówi: - Chcąc podkreślić militarny charakter miasta, w roku bieżącym rezygnujemy z Dni Nowej Dęby, zamiast tego organizując „Militariadę 2009”.

Tego w Nowej Dębie jeszcze nie było. Impreza jak mówi Lewicka - zacznie się „mocnym” historycznym uderzeniem, po czym, zgodnie z dewizą Alfreda Hitchcocka, napięcie będzie już tylko rosło… . - Wybuchy bomb, granaty, strzały – to tylko cząstka wrażeń, jakie zagoszczą w mieście "ludzi lasów”. Do tego: koncerty muzyczne na niespotykanym na Podkarpaciu poziomie. Zainwestowaliśmy w artystów. Wystąpi
m. in. Shakin Dudi, czyli Ireneusz Dudek, w tym roku obchodzący 25-lecie pracy artystycznej, który zagości na naszej militarnej ziemi nowodębskiej. - dodaje Lewicka.


Kto wpadł na pomysł?

Za pomysłem i organizacją stoi właśnie Joanna Lewicka, która pracuje w nowodębskim ratuszu od września ubiegłego roku na stanowisku podinspektora ds. promocji UMiG. To właśnie dzięki jej pracy dziennikarze spotykają się na comiesięcznych konferencjach, zawsze z nowymi pomysłami. Zawsze skromna, dynamiczna i pomocna - tak media określają panią podinspektor.

Dlaczego właśnie Nowa Dęba?Nowa Dęba to miasto z wieloletnimi tradycjami w przemyśle zbrojeniowym. - Na jego terenie położony jest poligon Dęba - Lipa, działa Jednostka Wojskowa 2090, tu w 1937 r. powstała Wytwórnia Amunicji nr 3, a obecnie działają Zakłady Metalowe „Dezamet”. - Impreza ma podłoże historyczno – wojskowe - mówi organizatorka i dodaje: - Będzie propagować wiedzę na temat obronności, przybliżając historię wojskowości, szerząc wychowanie patriotyczne i zainteresowanie militarno-kolekcjonerskie w atmosferze pokojowego wykorzystania techniki wojskowej. Przygotowania możemy śledzić na specjalnie przygotowanej stronie internetowej - www.militariada.nowadeba.pl.

Co w programie?
Program Militariady 2009 - *.pdf

Militariada na fali

Z okazji "Militariady 2009" od 1 maja aż do 30 czerwca 2009 r. pracuje okolicznościowa stacja krótkofalarska pod znakiem SN 1 MND na pasmach: 145 MHz, 430 MHz. Natomiast w dniach 20 - 21 czerwca będzie ona działać na paśmie 3,5 MHz.


Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!