Michał Boni Michał Boni

Michał Boni (© Bartek Syta, polskatimes.pl)

Minister cyfryzacji i administracji Michał Boni zapowiada stworzenie elektronicznego zasobu danych wspólnego dla ZUS i NFZ. System ma być dostępny dla wszystkich jednostek służby zdrowia na specjalnym portalu.

Minister powiedział w TVN24, że rozmawiał już w tej sprawie z prezesem ZUS Zbigniewem Derdziukiem i wiceministrem zdrowia Jakubem Szulcem.
Do 20 stycznia ma powstać projekt zmian ustawy o świadczeniach zdrowotnych.

Elektroniczny wykaz będzie umożliwiał aktualizację danych o ubezpieczonych i sprawną ich wymianę między obiema instytucjami.

Na uwagę, że nie wszystkie przychodnie są skomputeryzowane, odpowiedział, że problem ten dotyczy tylko mniejszych przychodni. Podkreślił, że budowa systemu będzie wymagała przeanalizowania i oceny zasobów realizacyjnych. "Stworzymy warunki, żeby to było dostępne" - podkreślał.

Dodał, że w przypadkach, gdy lekarz uda się do pacjenta i nie będzie miał dostępu do komputera, honorowane będzie oświadczenie pacjenta.

Styl życia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!