Udział w Konkursie Piosenki Eurowizji w Malmö oraz premiera i promocja płyty "Rocks and Honey" to plany Bonnie Tyler na najbliższe miesiące. Po 8 latach od wydania ostatniej płyty artystka z Walii przypomina, że istnieje i ma się dobrze.

7 marca telewizja BBC poinformowała, że Bonnie Tyler została tegoroczną reprezentantką Wielkiej Brytanii w Konkursie Piosenki Eurowizji. W Malmö artystka wykona utwór "Believe In Me", który skomponowali: Desmond Child, Lauren Christy oraz Christopher Braide. Ta sama piosenka będzie singlem promującym najnowszy album walijskiej wokalistki. Płyta zatytułowana "Rocks and Honey" na początku marca miała swoją europejską premierę. Album ukazał się już w Szwajcarii, Niemczech, Holandii i Francji. Na 6 maja zaplanowano premierę w Wielkiej Brytanii, a sześć dni później płyta pojawi się na półkach sklepów muzycznych w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

"Rocks and Honey" to szesnasty studyjny album w karierze Bonnie Tyler. Ostatnie wydawnictwo zatytułowane "Wings" pojawiło się na rynku w 2005 roku. Po ośmiu latach przerwy wokalistka postanowiła o sobie przypomnieć. Tyler stwierdziła, że tytuł albumu odwołuje się kontrastu jaki tworzą jej głos i głos Vinca Gill'a, którego także możemy usłyszeć w jednym z utworów. Swój charakterystyczny głos artystka porównała do skał (ang. rocks), zaś głos swojego partnera do miodu (ang. honey).

"Rocks and Honey" to czternaście różnorodnych kawałków, które łączy jedno - charakterystyczna chropowata barwa głosu Bonnie Tyler. Wśród twórców piosenek znaleźli się m.in.: Jon Randall, Jessi Alexander, Ashley Monroe, Brett James, Desmond Child, Lauren Christy, Christopher Braide, Stefanie Ridel, Michael Smith oraz Peter Mansson. Oprócz eurowizyjnej wersji "Believe In Me" na płycie znajdzie się także dłuższa wersja piosenki, a w wersji brytyjskiej jako bonus pojawi się nowa wersja znanego przeboju Tyler - "Total Eclipse of The Heart". Producentem płyty jest amerykański muzyk David Huff, a wydawcami: ZYX Music, Celtic Swan Recordings oraz Warner Bros.

Bonnie Tyler urodziła się w 1951 roku w Walii. Całemu światu dała się poznać dzięki charakterystycznej barwie głosu. Wokalistka ma na swoim koncie wiele nagród, wydała kilkadziesiąt albumów, a wśród jej najbardziej znanych hitów wymienić można: "Total Eclipse Of The Heart", "Holding out for a Hero" czy "It´s a heartache". Współpracowała m.in. z Dieterem Bohlenem z Modern Talking czy z Kareen Antonn, z którą nagrała utwór "Si Demain" (francusko-angielską wersję "Total Eclipse Of The Heart").

Co sądzicie o nowej muzycznej propozycji Bonnie Tyler? Obejrzyjcie teledysk do utworu "Believe In Me"!


Zarejestruj się i napisz artykuł

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!