Okaz borowika rosnący na leśnej działce pod Warszawą Okaz borowika rosnący na leśnej działce pod Warszawą

Okaz borowika rosnący na leśnej działce pod Warszawą. Obok rośnie już następca. 28.09.2013 r. (© Roman Woźniak)

Kto wybierze się na grzyby ma szanse na taki okaz prawdziwka jak na fotografii. Ten akurat rósł na leśnej działce pod Warszawą. Właściciel nie musi chodzić do lasu, by zbierać takie okazy jak prezentowany na fotografii. Warto popatrzeć.

Tegoroczny wysyp grzybów odczuli już niektórzy. W lasach grzybiarze penetrują znane i mniej znane sobie lasy. Na drogach leśnych stoją samochody grzybiarzy a oni giną w lesie chodząc swoimi ścieżkami. Oczywiście miejscowi znają swoje lasy i miejsca gdzie rosną grzyby. Niektórzy dorabiają zbierając i sprzedają znalezione borowiki czy koźlaki. Stoją później ze swym towarem wzdłuż ruchliwych dróg.
Grzybobranie to jednak też przyjemność i niekiedy zorganizowane grupy mieszczuchów, dużymi autobusami jadą do lasu. Inni mają grzyby pod domem tak jak na zdjęciu. Szkoda, że nie mieliśmy wagi by zważyć zdrowy okaz borowika .

Moje Trzy Grosze

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!