Ariel Borysiuk (z lewej) podczas meczu ze Śląskiem Wrocław Ariel Borysiuk (z lewej) podczas meczu ze Śląskiem Wrocław

Ariel Borysiuk (z lewej) podczas meczu ze Śląskiem Wrocław (© Legia - Śląsk (1:2), 11.03.2011 / fot. Adam Polak - legia.com/Materiały prasowe)

Ariel Borysiuk zagra jednak w niemieckim FC Kaiserslautern. A jeszcze kilka dni temu wydawało się, że jego odejście do Belgii jest przesądzone.

Ariel Borysiuk jest uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych polskich piłkarzy młodego pokolenia. Nic więc dziwnego, że to on został bohaterem zimowego okienka transferowego w Polsce. Od samego początku najbardziej zdecydowanym klubem, który chciał pozyskać Polaka było właśnie Kaiserslautern i kiedy media już prawie ogłosiły, że Borysiuk został nowym piłkarzem "Czerwonych Diabłów", nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji - Borysiuk wyjechał do Belgii.

"Żeby zdecydować się na życie i pracę na kolejne cztery lata w danym miejscu, musieliśmy zobaczyć obydwa kluby od środka, ich obiekty i miasta. Ariel zdecydowanie lepiej czuł się w Kaiserslautern. Dlatego zdecydowaliśmy się opuścić Belgię, co wywołało wielkie zdziwienie działaczy Club Brugge" - mówijego menadżer, Mariusz Piekarski.

Ostatecznie Polak trafił do FC Kaiserslautern, gdzie budowana jest polska kolonia na wzór Borussii Dortmund. Jest już tam Jakub Świerszczok, a w sztabie szkoleniowym zasiada Artur Płatek, były trener Jagiellonii Białystok. Ponadto piłkarzem "Czerwonych Diabłów" wciąż jest Ilian Micanski znany dobrze kibicom Ekstraklasy (obecnie na wypożyczeniu w FSV Frankfurt). Podobno działacze niemieckiego klubu chcą jeszcze sprowadzić kolejnego piłkarza Legii, Michała Żyrę.

Media nie podały kwoty transferu, nieoficjalnie mówi się, że Polak kosztował około 2 mln euro. W tym tygodniu Kaiserslautern będzie podejmować klub Sławomira Peszki, FC Koln. Czy już w ten weekend Borysiuk otrzyma szansę debiutu?

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!