Brak uprawnień, informacji o cenie, złe oznakowania - co druga taksówka z nieprawidłowościami Brak uprawnień, informacji o cenie, złe oznakowania - co druga taksówka z nieprawidłowościami

Brak uprawnień, informacji o cenie, złe oznakowania - co druga taksówka z nieprawidłowościami (© FOT. WOJCIECH GADOMSKI / POLSKAPRESSE )

Straż miejska skontrolowała w 2016 ponad 1800 taksówek. W co drugiej wykazano nieprawidłowości. 22 kierowców będzie musiało tłumaczyć się z nich przed sądem.

Do najczęstszych przewinień kierowców należały brak odpowiednich oznaczeń lub oznaczenia niezgodne z przepisami. W niektórych przypadkach przewinień było jednak znacznie więcej. – w trakcie jednej z interwencji zaczęło się od stwierdzenia braku hologramu na przedniej szybie, a skończyło na ujawnieniu braku identyfikatora i posługiwaniu się licencją wystawioną na innego kierowcę i inny pojazd – mówi st. insp. Piotr Rombel z Referatu ds. Starego i Nowego Miasta Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

Do innych przewinień należały także brak cennika za kurs, stosownego identyfikatora ze zdjęciem, czy hologramu na przedniej szybie pojazdu. Większość kontroli zakończyła się nałożeniem mandatu, 66 razy strażnicy zdecydowali się na pouczenie, 22 taksówkarzy ze swoich przewinień musiało tłumaczyć w sądzie.


Zobaczcie też: Polska policja jak amerykańska. Nowe hasło będzie na radiowozach


Motofakty

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!