Przyrodni brat prezydenta Afganistanu Hamida Karzaja został zabity w południowym Afganistanie.

Jak donosi rzecznik prasowy prowincji Kandahar - Zalami Ayubi - Ahmad Wali Karzai został zastrzelony dzisiaj rano. Informacje te potwierdzili także minister spraw wewnętrznych Sediq Sediqqi oraz lekarze i ochroniarze Ahmada.

Ahmad Wali Karzai był przewodniczącym rady kandaharskiej prowincji. Od początku rządów brata odpowiadał za odpieranie krytyki i likwidowanie uchybień w administracji rządowej. Stanowił symbol protekcji, był "piorunochronem" na wszelkie negatywne komentarze dotyczące niedociągnięć w systemie Karzaja. Prezydent nagle odsunął go od obowiązków po tym jak dowiedział się, że brat zamieszany jest w przestępcze interesy i współpracuje z organizacjami mafijnymi.

Członek prywatnej ochrony Karzaja zabił go przy użyciu AK-47. Nie są znane motywy jego działania.

Rangina Hamidi mieszkanka Kandaharu i córka burmistrza miasta uważa, że Karzai nie zginął do końca. Przetrwa w postaci pięciorga dzieci, które pozostawił- dwóch synów i 3 córek. Najmłodsze z nich - syn urodził się zaledwie miesiąc temu. "To jednomiesięczne dziecko nigdy nie ujrzy swojego ojca - z tego powodu płaczę" - mówi szlochając przez telefon - "Ile jeszcze sierot i wdów wyprodukuje to państwo?".

źródło: The Independent

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!