Jeden z brytyjskich szpitali przeprowadzi transmisję wideo z operacji usunięcia nowotworu. Zabieg będzie można zobaczyć w technologii wirtualnej rzeczywistości, czyli - w tym przypadku - z perspektywy lekarzy.

13 kwietnia jeden z brytyjskich szpitali udostępni transmisję zabiegu onkologicznego - podaje TheNexWeb. Pomysł jest dość kontrowersyjny z kilku powodów. Przede wszystkim dlatego, że zostanie zastosowana tak zwana wirtualna rzeczywistość (VR).

Po pobraniu specjalnej aplikacji widzowie będą mogli skorzystać z Google Cardboard, by uzyskać obraz podobny do tego, jaki mają lekarze przeprowadzający operację. Google Cardboard to kartonowy lub plastikowy adapter, który zamienia naszego smartfona w gogle VR. Użytkownicy, którzy go nie posiadają będą mogli śledzić zabieg na ekranach swoich urządzeń w tradycyjny sposób.

Kamera zawiśnie nad stołem operacyjnym, a transmisja będzie miała minutowe opóźnienie, by zostać przerwana, gdyby pojawiły się komplikacje.

Zabieg przeprowadzi lekarz, który uważa, że tego typu transmisje przyczyniać się będą do edukacji medycznej. Pacjentem będzie 70-letni mężczyzna chorujący na nowotwór okrężnicy. Ten ostatni twierdzi, że jest podekscytowany transmisją.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!