Radio powiedziało mi dzisiaj, że Slade i Budgie zagrają razem w Zielonej Górze. A później okazało się, że Budgie (podobnie jak rok temu) gra dużą trasę nad Wisłą. Warto mieć ich na oku!

Najbardziej ekscytujące połączenie przygotowała Piwnica Artystyczna Kawon, ściągając z malutkiej trasy glamrockowych klasyków - Slade, tego samego wieczora, co Budgie. Cena biletu to 86 złotych, a więc bardzo przystępna jak na tej klasy wydarzenie. Powiedzcie swoim rodzicom, spróbujcie też przebić się przez ich kolekcje winyli - na pewno znajdziecie coś którejś z tych grup. Dla uzupełnienia muzycznej wiedzy o wielkich grupach lat 70. - na przekór wszechogarniającej i wszech wieszczonej modzie na lata 90., która podobno zaczyna nas zalewać, wraz z prawami cykli 20-letnich (a więc w ubiegłej dekadzie wracaliśmy do lat 80., lata 90. upodobały sobie lata 70., i tak dalej, i tak dalej).

Slade to twórcy radosnych i energetycznych utworów w stylu "Cum on feel the noize". Budgie są z kolei uznawani za twórców heavy-metalu, imający się poza tym hard-rockowych i progresywnych melodii, które układały się na genialne - nie bójmy się tego słowa - całości. Posłuchajcie "Parents".Trasa Budgie w listopadzie:

9 - Eskulap, Poznań
10 - Ucho, Gdynia
11 - DK "Słowianin", Szczecin
12 - Progresja, Warszawa
13 - Estrada, Bydgoszcz
15 - Grafitti, Lublin
16 - Klub Zero, Częstochowa
17 - Klub Dekomresja, Łódź
18 - Mega Klub, Katowice
19 - Hala Sportowa, Zielona Góra
20 - Od Zmierzchu do Świtu, Wrocław

Ceny biletów na koncerty Budgie oscylują w granicach 100-120 złotych i dostępne są w bileteriach internetowych. Zapraszamy!

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!