(© ks.Jan Byrt)

Od roku 2011 ks. Jan Byrt realizuje projekt "500. budek dla ptaków na 500 lat Reformacji". Jedna z budek trafi lada dzień do Prezydenta RP.

Budkę wykonał nasz parafianin. Liczymy, że znajdzie ona godne miejsce w ogrodzie Prezydenta Dudy i będzie służyć ptakom przez wiele lat - powiedział ks. Jan Byrt, pomysłodawca tej i wielu innych akcji.

Warto w tym momencie przypomnieć, że Andrzej Duda był gościem Parafii Ewangelickiej w Szczyrku w 2015 roku w Święto Reformacji czyli 31 października. Zasadził też drzewko w Ogrodzie Reformacji.

Budki pochodzą od ofiarodawców prywatnych, ok 150 szt podarowało miasto Szczyrk a resztę zrobiliśmy sami z parafianami. Sam projekt "500. budek dla ptaków na 500 lat Reformacji" zrodził się kilka lat temu przy realizacji innego "5000 drzew na 500 lat Reformacji". W realizację projektu włączył się między innymi Adam Małysz, mieszkańcy partnerskiego miasta Zetel i wielu innych miejsc w Polsce i poza granicami. Budki wieszaliśmy także na terenie miasta Szczyrk. W przyszłym roku nadal będziemy je wieszać i sadzić drzewka w naszych pięknych Beskidach. Bogu na chwałę. Niech ptaki śpiewają a drzewa rosną.- dodał duchowny.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!