Bundesliga: Hamburg SV zmierzy się z Bayernem Monachium

Justyna Borowiecka
Logo Bundesligi. Logo Ligi niemieckiej.
Logo Bundesligi. Logo Ligi niemieckiej. Fot: Logo Bundesligi.
Po przerwie zimowej wracają rozgrywki Bundesligi. Najciekawiej zapowiada się mecz Hamburga z Bayernem Monachium. Zapowiedź.

Pierwsze spotkanie rundy wiosennej w Bundeslidze rozpocznie się meczem Hamburga SV z Bayernem Monachium. Warto przypomnieć, że w połowie sierpnia w pierwszej kolejce ligi niemieckiej Bayern również zmierzył się z Hamburgiem, wygrywając z nimi 5:0 (1:0*) po bramkach Mehdi Amine Benatia (27’), Roberta Lewandowskiego (53’), Thomasa Müllera (69’, 73’) i Douglasa Costa (87’).

Eksperci typują przebieg nadchodzącego spotkania w rundzie wiosennej - każdy inny wynik niż wygrana gości będzie ogromną niespodzianką. Bayern Monachium jest najlepszą drużyną w całej Bundeslidze. Po 17 kolejkach zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z 46 punktami. Tymczasem Hamburg jest drużyną przeciętną - zajmuje 10 miejsce w tabeli z wynikiem 22 punktów.

Manuel Neuer – najlepszy bramkarz na świecie
Warto zaznaczyć, że ostatnio bramkarz Bayernu Monachium, Manuel Neuer, został wybrany najlepszym goalkeeperem na świecie (pierwsze miejsce, 188 punktów). Wyprzedził takich piłkarzy jak Gianluigi Buffon, grający na co dzień w Juventusie Turyn, który zajął drugie miejsce, zdobywając 78 punktów czy Claudio Bravo z FC Barcelony (trzecie miejsce, 45 punktów).