Fot: Logo Bundesligi Fot: Logo Bundesligi

Fot: Logo Bundesligi. Logo Ligi niemieckiej. (© Fot: Logo Bundesligi.)

W 31 kolejce Ligi niemieckiej, Hertha Berlin zmierzy się z Bayernem Monachium. Zapowiedź.

Hertha Berlin, która walczy o awans do Champions League, po 30 rozegranych kolejkach zajmuje 4 miejsce, z wynikiem 49 punktów. To bardzo dobry wynik tej drużyny w ostatnich latach, nawet porównując z minionym sezonem, kiedy walczyła w barażach o utrzymanie i w końcu ostatecznie zajęła 15 miejsce z wynikiem tylko 35 punktów.

Hertha Berlin osiąga dobre wyniki
Sezon 2015/2016 jest odrodzeniem tej drużyny. Zespół nie był w ogóle typowany do osiągnięcia tak dobrych wyników. Eksperci twierdzą, że kibice są już przyzwyczajeni. Drużyna ze stolicy zawsze wygrywa – mistrzostwo kraju lub drugie miejsce dla zespołu ze stolicy - tak jest w innych krajach, ale nie w Niemczech. Kibice i działacze Herthy Berlin zdążyli się już do tego przyzwyczaić.

Mają wszystko aby osiągnąć sukces
Mają warunki na zwycięstwo – wielkie miasto, wielkie firmy i stadion, choć działacze mocno narzekają na stadion Olimpijski w Berlinie, który jak twierdzą bardziej odstrasza niż przyciąga kibiców. Frekwencja nie jest tak zła, jak inni oceniają. Obiekt pomieści 74 649 widzów, choćby na ostatnim meczu Starej Damy (w Niemczech tak jest nazywana Hertha) z Hannoverem 96, kibiców było 45 229. To spore zaskoczenie – gdyż zespół z Hannoveru, w tym sezonie nie błyszczy, więc prawdopodobnie dziwi działaczy tak wysokie zainteresowanie drużyną, która zajmuje ostatnie miejsce w tabeli (Hannover, ma tylko 21 punktów). Ale z piłkarzami z ukochanej drużyny podobno jest się na dobre i na złe. To potwierdziła 29 kolejka Bundesligi.

Przeczytaj cały tekst:
Przeczytaj cały tekst: Bundesliga: Hertha Berlin zmierzy się z Bayernem Monachium


Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!