Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Czerwcowe spotkanie z roztańczoną alternatywą zbliża się wielkimi krokami. Znamy już kolejne gwiazdy - poza Haudoken!, na żywo w Krakowie zabrzmią chociażby Chase and Status oraz Niki and the Dove.

Chase and Status to duet o rosnącym stopniu legendarności i uznania wśród słuchaczy elektroniki i bywalców wielkich festiwali. Wieść głosi, że nie lada furorę zrobili na słynnym T in the Park, grali też na guru wszystkich imprez - Glastonbury. A to wszystko pomimo nagrania raptem dwóch albumów w ciągu niemalże dekady artystycznej aktywności. Uwaga, ich pomysły to nie przelewki! Będzie mocno i zdecydowanie połamanie, z premierowym dreszczem, bo trzecia płyta ma się ukazać właśnie letnią porą.Kolejny zespół zaproszony do udziału to Hadouken!, czyli pomysł na to, jak wykorzystać sławę i idee The Klaxons. Nie będę może wdawała się w opisy i krytyki, bo od początku ich artystyczna recepta wyjątkowo nie trafiła w mój gust - ale przekonała wielu innych, więc chętnych do słuchania pewnie nie zabraknie.

Jednoosobowy projekt kryje się pod karkołomną i absurdalną nazwą kolejnego artysty - Totally Enormous Extinct Dinosaurs. Pan Orlando Higginbottom wypracował już sobie popularność w nieformalnym internetowym obiegu, kilkoma entuzjastycznie przyjętymi EPkami, a teraz pracuje nad debiutem, który ukaże się w ramach Greco-Roman, wytwórni Goddarda z Hot Chip. Szykuje się kolejne mocno eksperymentalne spotkanie z miksem gatunków podczas tegorocznego Burna.

Dla pikanterii dołączono także pop prosto ze Sztokholmu - Nicki and the Dove, eksperymentatorów z Manchesteru kryjących się pod nickiem Stay+, i eklektyzm spod tego samego znaku, co Jamie xx i Deadboy - Redinho.

Warto zacząć się wysypiać zawczasu. 1 i 2 czerwca wielkie taneczne święto na krakowskich Błoniach - Burn Selector Festival.

Więcej muzyki na W24

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku. Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!