The Suits The Suits

The Suits (© The Suits)

Jesienna chandra? Zimno? Jest milion powodów, dla których wykręcasz się od hałaśliwej imprezy i zostajesz w domu pod kocem.

Jesienna chandra? Zimno? Jest milion powodów, dla których wykręcasz się od hałaśliwej imprezy i zostajesz w domu pod kocem. Filiżanka herbaty i ulubionym serial dają upragniony relaks. Wciągająca fabuła to jedno, a dialogi – drugie. Proponujemy zestaw biznesowych seriali polecanych przez lektora języka angielskiego z platformy edukacyjnej Preply.com - Julii Grin.

Suits
Amerykański prawny dramat z dawką humoru o wziętym adwokacie i jego asystencie, który ma fenomenalną pamięć. Serial ma bardzo ciekawą fabułę, niebanalne sprawy i, co jest ważne, dużo dialogów dotyczących biznesu i jurysdykcji. Co może być bardziej przydatne dla prawnika niż wspaniałe kadry i urzędowa leksyka?

The Office

Jeszcze jedno dzieło amerykańskiej telewizji w lekkim komicznym stylu. Fabuła opowiada o codziennym życiu pracowników biura zajmującego się dostawą produktów papierowych. The Office pomaga zorientować się w "biurowym" angielskim, z którego codziennie korzystają wszyscy pracownicy firm. To jest idealna opcja dla przyszłych managerów międzynarodowych biur.

The Newsroom
To jest serial o wnętrzu telewizji, który nie tylko pokazuje pracę fikcyjnego kanału informacyjnego, ale i uczy specjalistycznego słownictwa, fachowym skrótów i wyrażeń. Dla przyszłych dziennikarzy - must see!

House of Cards
Dramat polityczny z niesamowitym Kevin’em Spacey nikogo nie pozostawi obojętnym. Intrygi, zamówione kampanie i nawet morderstwa - to wszystko o życiu w Białym Domu. Dialogi kandydata na prezydenta z wyborcami i dyskusje podczas partyjnych konferencji nauczą pięknej i prawidłowej politycznej mowy. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że "Domek z kart" nie jest o biznesie, ale nic bardziej mylnego. Przekonajcie się sami.

Mad Men
To jest dramat o najmniej stałym biznesie na świecie - o reklamie. Serial opowiada o pracy w reklamowym biznesie 60 lat temu, o marketingu i reklamowych strategiach i, oczywiście, o walce konkurencji i intrygach. Fachowy roboczy żargon amerykańskich rekinów reklamy z «Mad Men» przyda się wszystkim pracownikom tej branży.

Scandal
Dramat o pracy w branży komunikacji. W centrum fabuły jest antykryzysowy manager, który rozwiązuje problemy wizerunkowe biznesmenów i współpracowników Białego Domu. Serial będzie przydatny wszystkim ludziom biznesu - uczy jak prowadzić prawidłowe dialogi w języku angielskim, pracować z prasą i przekonywać publikę.

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!