Wystawa jest plonem corocznie organizowanego konkursu, nawiązującego do Zamojskiego Lata Teatralnego (ZLT). Konkurs organizowany przez BWA - Galerię Zamojską ma ambicję wypromować artystyczną pamiątkę, charakterystyczną dla ZLT.

Adresatami konkursu są młodzi artyści zamojskich szkół i ośrodków wychowawczych.

Na tegoroczny konkurs napłynęło 75 prac z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i ośrodków szkolno-wychowawczych Zamościa i regionu.

Jury obradowało w składzie: Jerzy Tyburski - art. plastyk, Włodzimierz Filipski - art. plastyk oraz
Mirosław Juszczak– art. plastyk. Z uwagi na walory artystyczne jury postanowiło przyznać nagrody w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe oraz gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

Łącznie przyznano 18 nagród i wyróżnień. Bogactwo form i wyobraźni młodych projektantów, może przyczynić się do wykreowania pamiątki, wpisującej się w artystyczno-turysyczny produkt naszego miasta, jakim jest od lat Zamojskie Lato Teatralne.

Wystawę można zwiedzać do końca sierpnia, codziennie oprócz poniedziałków, w godz. 10-17.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!