Przy małej czarnej w podróż po Ameryce Południowej z Morawcami Przy małej czarnej w podróż po Ameryce Południowej z Morawcami

Przy małej czarnej w podróż po Ameryce Południowej z Morawcami. (© Materiał reklamowy MBP w Bytomiu)

W swej piętnastoletniej historii podróżniczej małżonkowie Morawcowie zwiedzili sześć kontynentów, a z opowieści z ubiegłorocznych wypraw m.in. do Argentyny, Brazylii i Chile będziemy mogli się zapoznać na spotkaniu z podróżnikami.

Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu w najbliższy wtorek będzie gościła małżeństwo podróżników, Joannę i Artura Morawców. Globtroterzy podzielą się z zebranymi swoimi przeżyciami z ostatniej podróży po Ameryce Południowej w spotkaniu zatytułowanym "Trójpokoleniowa wyprawa do Ameryki Południowej".

W swej piętnastoletniej historii podróżniczej małżonkowie Morawcowie zwiedzili sześć kontynentów, a opowieści o przeżyciach z ubiegłorocznych wypraw m.in. do Argentyny, Brazylii i Chile będziemy mogli usłyszeć na spotkaniu z podróżnikami. Jak zapowiadają organizatorzy, podczas wspólnej pogawędki będzie można posmakować małej czarnej.

Joanna Morawiec jest absolwentką Wydziału Prawa Uniwersytetu Śląskiego, sędzią i przewodniczącą Wydziału Karnego w Sądzie Rejonowym w Rudzie Śląskiej. Z kolei Artur Morawiec ukończył Akademię Ekonomiczną w Katowicach oraz studia MBA organizowane przez University of Central Lancashire w Preston i Lubelską Szkołę Biznesu. Małżonkowie są członkami stowarzyszenia grupującego podróżników z Górnego Śląska i Zagłębia. Śląskie Stowarzyszenie Podróżnicze Garuda jest współorganizatorem wraz ze Studenckim Kołem Podróżniczym Denali, Festiwalów Slajdów Podróżniczych w Katowicach, a także innych imprez podróżniczych.

Morawcowie są autorami licznych reportaży z podróży w "Rzeczpospolitej" i "Gazecie Wyborczej" .
Opisy ich wypraw znaleźć można w przewodnikach globtroterskich "Przez Świat". Twórcy kilku indywidualnych i zbiorowych wystaw fotograficznych.

26.10.2010 godz. 18, Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu, pl. Jana III Sobieskiego 3

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!