Już w najbliższy weekend 15-16 marca w Bytomiu odbędzie się XI. Międzynarodowy Festiwal Plastikowych Modeli Redukcyjnych. Impreza, która nie zna przedziału wiekowego uczestników.

Organizowany od paru lat w bytomskiej Hali na Skarpie Międzynarodowy Festiwal Plastikowych Modeli Redukcyjnych ściąga z Polski i spoza granic setki wystawców, którzy podczas ubiegłorocznej imprezy zaprezentowali ponad 1000 eksponatów.
Festiwal to nie tylko prezentacja efektów żmudnej pracy modelarzy, ale także dwa memoriały upamiętniające dwie niezwykłe postacie, Edwarda Boniego popularyzatora modelarstwa na Śląsku i w Zagłębiu oraz płk. pilota Jana Białego uczestnika trzech wojen.
Ponadto zwiedzający wystawę będą mogli wziąć udział w warsztatach modelarskich, giełdach oraz zobaczyć pokazy grup rekonstrukcji historycznych.

Warto przypomnieć, że ubiegłorocznym laureatem w Memoriale Edwarda Boni został Dariusz Jakubczak za model C-130E Herkules, natomiast w Memoriale płk. Białego zwyciężył Aleksander Górka za model PZL 23 B Karaś. Ponadto w każdych kategoriach wiekowych i tematycznych zostali wyłonieni zwycięzcy.
Szczegóły na stronie festiwalu

Patronat honorowy nad imprezą objął prezydent Bytomia Damian Bartyla oraz poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Jerzy Buzek.
Organizatorem pokazów jest UKS Karb, MDK Nr 2, IPMS Polska, IPMS Silesia, OSiR Bytom, 16. Drużyna Harcerska "NIEPOKONANI" oraz 26. Drużyna Harcerska im. A. Małkowskiego "LEŚNI".Bytom-Szombierki, ul. Frycza-Modrzewskiego 5a
15 - 16 marca, Hala na Skarpie


Styl życia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!