Kawał dobrego bluesa, i nie tylko, będą mogli posłuchać uczestnicy charytatywnego koncertu na rzecz Weroniki Kułacz Kawał dobrego bluesa, i nie tylko, będą mogli posłuchać uczestnicy charytatywnego koncertu na rzecz Weroniki Kułacz

Kawał dobrego bluesa, i nie tylko, będą mogli posłuchać uczestnicy charytatywnego koncertu na rzecz Weroniki Kułacz. (© Materiał reklamowy organizatorów)

Bytomski bluesman, Marek Motyka, wraz z przyjaciółmi organizuje koncert charytatywny dla chorej tarnogórzanki, Weroniki Kułacz. Na wieczorne muzykowanie 23 marca zaprasza "Klub Brama".

Weronika Kułacz jest trzynastoletnią dziewczynką, mieszkającą wraz z młodszym rodzeństwem i rodzicami w Tarnowskich Górach. To wesoła i bardzo pogodna osóbka, jak ją najbliżsi określają z duszą artysty. Weronika lubi muzykę poważną i jazz - dlatego też jej pasją jest gra na skrzypcach. Dziewczyna lubi jeździć na rowerze, uwielbia również czytać książki, które jak mówią rodzice pożera w dużych ilościach. Spędza sporo czasu ze swoim młodszym rodzeństwem, Błażejem i Zuzanną.

Charytatywnie dla Weroniki

Weronika Kułacz prawie od roku walczy z chorobą nowotworową. Rodzice dziewczynki proszą ludzi dobrej woli o wsparcie, także te finansowe, gdyż jak powszechnie wiadomo, koszty tego typu leczenia są wysokie. Po prostu przekraczają ich możliwości materialne.

Pomysłodawcą imprezy jest bytomski multiinstrumentalista, Marek Makaron Motyka, który do współpracy zaprosił swoich przyjaciół - Patryka Filipowicza i Michała Nitę. Artyści wspólnie zagrają koncert, podczas którego będzie można nabyć cegiełki o wartości 5, 10 lub 50 zł. Będą je rozprowadzać wolontariusze Fundacji Iskierka, której Weronika Kułacz jest podopieczną. Całkowity dochód z koncertu zostanie przekazany rodzicom Weroniki i przeznaczony na leczenie córki.

Swoją cegiełkę w ratowanie życia Weroniki dokłada Klub Brama organizując koncert charytatywny. Patronat honorowy nad koncertem objął Prezydent Bytomia, Piotr Koj.

Więcej na temat Weroniki Kułacz

Klub Brama Bytom, Chrobrego 1, 23 marca godz. 20

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!